İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


ENTRİKALARA BOYUN EĞMEYECEĞİM

ENTRİKALARA BOYUN EĞMEYECEĞİM

Tarih 13 Haziran 2017, 15:28 Editör İskender Kordu

Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko dün akşam kulüp binasının önünde bir basın toplantısı düzenleyerek Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıkların istifa baskısına maruz kaldığını belirterek bunun nedenlerini bilmediğini, Işıklardan da kamuoyuna açıklamasını istedi.

“ENTRİKALARA BOYUN EĞMEYECEĞİM”

 

Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko dün akşam kulüp binasının önünde bir basın toplantısı düzenleyerek Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın istifa baskısına maruz kaldığını belirterek bunun nedenlerini bilmediğini, Işıklar’dan da kamuoyuna açıklamasını istedi.

 

Kalko kulüp üzerinde oynanan oyunların farkında olduklarını, bu oyunlara izin vermeyeceklerini, görevinin başında olduğunu belirterek zehir zemberek konuştu. Kalko "Silivrisporumuz 31 sene sonra tarihi bir başarıya imza attı ve 2. Lig'e yükseldi. Allah'ın izniyle şampiyonluk kupasını Silivri'ye getirdik. Bu süreçte başarıya giden yolumuzda birçok sorunlar yaşamamıza rağmen çok yere sustuk, yutkunduk, başarıdan taviz vermemek için hep önümüze baktık. Şampiyonluk kutlaması yaptığımız geçen gün, Ramazan'ın yüzü suyu hürmetine bütün kırgınlıkları bitirelim, gerçek anlamda bir barış olsun diye zeytin dalı uzattık, ama bunun bir karşılığını alamadık. Değerli basın mensupları, ilk teknik direktör değişikliği yaptıktan sonra defalarca kez belediye başkanı tarafından istifaya davet edildim. Belediye başkanımıza 'Silivri’mizin bu denli şampiyonluğa giden yolda istifa açıklaması yapmam ne kadar doğru olur' dediğimde, 'Gerginliği bitirmenin tek yolu senin istifa etmendir' şeklinde cevaplar verdi. Neden istifamı istiyor diye düşündüğümde ve araştırmaya başladığımda, benim Silivrili olmadığım, yerlisi olmadığım, keza geçtiğimiz aylarda CHP'li Meclis Üyesi ırkçı bir söylemde bulunarak, şahsıma da tehditlerde bulunarak, içindeki nefreti 'yabancı' olarak gördüğü birisine duyduğu nefreti ortaya dökmüştü.

“HERKES İŞİNİ YAPACAK, HERKES GÖREVİNİ YAPACAK”

Şampiyonluğun Silivri'ye gelmesi, başarının Silivri'ye gelmesi, artık Silivri'de Silivrispor'un daha çok konuşulmaya başlaması, şahsıma ve yönetim kurulu üyelerime karşı istifa baskıları artarak devam etmiştir. Değerli basın mensupları, buradan şunu söylüyorum; şahsım istifa etmeyecek! Bu dakikadan sonra haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Herkes işini yapacak, herkes görevini yapacak.

'BU BAŞARI BENİM BAŞARIM DEĞİLDİR, SİLİVRİ'NİN BAŞARISIDIR'

Ben buraya Silivrispor'umuza değer katmaya, Silivrispor'umuzu hak ettiği noktalara taşımaya geldim. Benim siyasete gireceğim, bunun için kulübü araç olarak kullandığımı söyleyenlere cevabımdır; ben geldiğimde Silivrispor'un ses kayıtları ortaya çıkmış, borç batağına düşmüş, itibarı sıfırlanmış değil miydi? Takımın başarısızlığı halinde, kendi itibarımızı da aşağılara

düşürmeyecek miydik? Bu riske ben girmedim mi? Bütün bu hedefleri ve borçları üstlenip şampiyonluğa getirmedik mi? Şampiyonluk kutlamasındaki konuşmamda 'Bu başarı benim başarım değildir, Silivri'nin başarısıdır' demedim mi? dedik. Ben bunları söyleyerek Silivrispor'a siyaset karıştırmış olacağım da, Silivrispor Başkanı'nın istifasını isteyerek ve yönetime zorla iki tane CHP'li meclis üyesi sokarak, Silivrispor'a siyaset sokulmuş olunmayacak öyle mi?

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ HALKIN OYLARIYLA SEÇİLMİŞTİR VE BAŞIMIZIN TACIDIR”

Bu haksızlığa karşı artık dur demenin zamanı geldi. Hiç kimse, Silivri Belediye Başkanımıza Silivrispor'un içişlerine karışsın diye oy vermedi. İstediği adamı kulübe başkan yapsın, canı istemediği zaman başkanlıktan alsın diye oy vermedi. Belediye başkanımız halkın oylarıyla seçilmiştir ve başımızın tacıdır. Ama halk ona belediye hizmetlerini yapsın diye oy verdi. Benim bugüne kadar O'na saygım, konumumdan dolayı ve halkımızın seçtiği bir belediye başkanı olduğundan ötürü sonsuzdur. Bundan sonra da öyle devam edecektir. Ancak şampiyon olan bir kulübün başkanının istifasını neden istediğini lütfen kamuoyuna açıklamalı.

“TAKIMI ŞAMPİYON YAPTIM, BİR ANDA HERKES BAŞKAN ADAYI OLMAYA ÇALIŞIYOR.”

Olağanüstü genel kurul için kimleri tayin ettiğini, elinde çarşaf liste ile çarşıda dolaşarak, olağanüstü genel kurul için imza topladığını derhal bu kişi çıksın açıklasın. Amacımız Silivri’mizin başarılı olmasıysa, benim makam mevki isteğim yok. Mektebim Okulları'nın ilk tabelasını astığım ilçeme vefa borcumu ödemeye geldim. Her kim ki, benim yerime başkanlığa aday olacak, benden daha başarılı olacağına inanayım, değil iki yıl görev sürem olsun, iki dakika bile durmam. Ama bu şekilde siyasi entrikalara boyun eğmeyeceğim. Benim annem babam Silivrili değil. Ben Silivri'de doğmadım. Ama Silivri'ye yatırım yaptım. 250 kişilik istihdam sağlıyorum. 9 yıldır Silivri'deyim. Silivrispor'u düştüğü yerden yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte biz kaldırdık. Daha dün, 'Biz yedi göbekten Silivriliyiz' diyerek benim Silivrili olmadığımı, yabancı olduğumu, benim küçümseyen kişilere söylüyorum, geçen sene nerelerdeydiniz? Silivri'de bir eğitim kurumu sahibi olarak vefa borcumu ödemek için geldim, kulübün borçlarını ödedim, takımı şampiyon yaptım, bir anda herkes başkan adayı olmaya çalışıyor.

“SİLİVRİ'DE TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYAN HERKES SİLİVRİLİDİR.”

Bir anda bu adam yabancı demeye başladılar, bir anda bu adam siyasete girecek demeye başladılar. Siyaset yapmak kötü bir şey ise belediye başkanı ne iş yapıyor? Artık yerli-yabancı ayrımını bitirelim. Silivri'de taş üstüne taş koyan herkes Silivrilidir.

“1.LİGE ÇIKMADAN BAŞKANLIĞI BIRAKMAYACAĞIM”

Silivrispor sahipsiz değildir. Bu kulübün bir başkanı var. Ve ben başkan olduğum sürece Silivrispor’umuzun haklarını, menfaatlerini korumaya devam edeceğim. Hiç kimsenin uzaktan kumanda ile Silivrispor üzerinde siyasi entrikalar yaparak bunu siyasi malzeme haline getirmelerine müsaade etmeyeceğim. Silivrispor'u 1.lige çıkartmadan da başkanlığı bırakmayacağım.

“GÜN SİLİVRİSPOR'A SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR”

Herkes artık gerçekleri bilecek. Bugüne kadar neden sustunuz diye sorarsanız; sustum, belki akıllanırlar dedim. Sustum, kulübümüz zarar görmesin dedim. Sustum, şampiyonluk konserimizi yapalım, barış dalını uzatalım dedim, ama olmadı. Gün birliktelik günüdür. Gün,

Silivrispor'umuzu siyasete alet edenlere karşı durma günüdür. Silivrili hemşerilerimizi Silivrispor'umuza sahip çıkmaya davet ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber: ENGİN AKIN

Bu haber 484 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

BECERENDEN YILIN FAİR PLAYİ

BECERENDEN YILIN FAİR PLAYİ Ormanlıspor Kulüp Başkanı Kerem Becerenden yılın Fair Play davranışı geldi.

GENÇ OYUNCULARIN ÖNÜ AÇILMALI/ İskender KORDU YAZIYOR

GENÇ OYUNCULARIN ÖNÜ AÇILMALI/ İskender KORDU YAZIYOR Türk futbolunun gelişmesi için artık birşeylerin değişme vakti geldi. Özellikle amatörlerde bu değişim daha da radi...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi