İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


TEPECİK VE KARAAĞAÇA NEDEN YOK?

TEPECİK VE KARAAĞAÇA NEDEN YOK?

Tarih 11 Temmuz 2017, 12:03 Editör İskender Kordu

B.Çekmece Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Recep Eroldan flaş açıklamalar. B.Çekmece Belediyesinin son meclis toplantısında spor kulüplerine aktarılan fondan bu sezon için Karaağaçspor ve B.Çekmece Tepecikspora ödenek çıkmaması üzerine Erol ayağa kalktı.

‘TEPECİK VE KARAAĞAÇ’A NEDEN YOK?’

 

B.Çekmece Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Recep Erol’dan flaş açıklamalar. B.Çekmece Belediyesi’nin son meclis toplantısında spor kulüplerine aktarılan fondan bu sezon için Karaağaçspor ve B.Çekmece Tepecikspor’a ödenek çıkmaması üzerine Erol ayağa kalktı.

 

Meclis toplantısında konuyla ilgili olarak söz alıp konuşan Erol, konuyla ilgili olarak da gazetemize çarpıcı açıklamalar yaptı. Erol, B.Çekmece Belediyesi’nin bütçe gelirlerinden binde 7 oranında spora ayrılan bir bütçesinin söz konusu olduğunu, bunun da 393 Bin Liraya tekabül ettiğini kaydeden Erol bu bütçeden Karaağaçspor ve B.Çekmece Tepecikspor’a pay ayrılmamasının doğru olmadığını söyledi. Erol “Belediye bütçesinin gelirlerinden binde 7 oranında spora ayrılan bir bütçe söz konusu. Bu da 393 Bin Liraya tekabül ediyor. Bu noktada belediye komisyonundaki arkadaşlarımız ciddi bir çalışma yapmış. Spor kulüplerine yapılan para dağıtımında bizim uygun görmediğimiz ve muhalefet şerhi düştüğümüz üç tane konu vardı. Bir tanesi amatör spor kulüplerinden Karaağaçspor’un bu yardımdan faydalanmamasıydı. Her ne kadar Karaağaçspor belediyenin imkanlarıyla bir takım kira imkanları elde etse de biz amatör spora ve sporcuya yapılan yardımların boşa gitmediğini biliyoruz. Geleceğimiz, yarınlarımız olan çocuklarımızın kötü alışkanlırdan kurtulmasında, Atatürk’ün dediği gibi ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ ilkesiyle, spor yapmasının bilinciyle verilmesini uygun görüyorduk. Yine aynı şekilde B.Çekmece Tepecikspor bizi TFF 3.Ligde, geçtiğimiz sezona kadar da 6 sezon TFF 2.Ligde temsil eden bir takımımız. Profesyonel olarak yardım yapmamızda sıkıntı olsa da bu spor kulübümüze de değişik şekilde, küçük şekilde de olsa bu rakamın kendilerine verilmesi gerekirdi. B.Çekmece Tepecikspor B.Çekmece ilçesinin futbol anlamında adının duyurulmasında çok fazla pozitif bir katkı yapmakta ve rol oynamaktadır.

Üçüncü olarak yine spor kulüplerine katıldıkları kategoriler ve branşlara bazında destek verilmesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Bir tarafta bir kategoride 20 sporcuya hizmet ederek aynı desteği alan bir takım diğer tarafta da bütün kategorilerde mücadele ederek 200’ün üzerinde lisanslı sporcuya hizmet vermesine karşın bir kulübe hiç ödenek ayrılmaması hakkaniyetli değil. O noktada bölgemizde yapılan her türlü sporun desteklenmesi gerektiğini biliyoruz ve bütün çalışmalarımız da bu yönde. Voleyboldan, basketbola, futboldan bisiktelete, yelkenden güreşe kadar hepsini destekliyoruz. Gençler bizim geleceğimizdir. Karaağaçspor’un da ufak tefek gelir kaynakları belediye tarafından sağlandı. Bu noktada teşekkür ediyoruz ama unutulmasın ki bizim 10 sene önce bıraktığımız yerde olan B.Çekmece’nin de daha fazla gelirleri söz konusudur. Sporcular profesyonel bir kulüp gibi yatmasından yemesine, dinlenme tesislerinden kamp imkanlarına kadar herşeye sahipler. Ancak halen bıraktığımız ligdeler.” Şeklinde konuştu.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 525 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

TÜFADDAN DEKLARASYON

TÜFADDAN DEKLARASYON TÜFAD İstanbul Şubesi genel kurula kısa bir süre kala Halit Önsen başkanlığında bu akşam bir toplantı yaparak dekla...

ÇATALCADA MİNİ DÜNYA KUPASI!

ÇATALCADA MİNİ  DÜNYA KUPASI! Çatalca Kaymakamlığı tarafından geleneksel olarak düzenlenen minisaha futbol turnuvası Salı akşamı oynanacak olan m...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi