İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


JENERİKLİK HAREKETLER BUNLAR!

JENERİKLİK HAREKETLER BUNLAR!

Tarih 13 Şubat 2018, 17:29 Editör İskender Kordu

B.Çekmece ilçesinin yeni federe kulüplerinden İstanbul Jenerik vizyonuyla ve misyonuyla yeni nesil bir spor kulübü olma yolunda. Kulüp Başkanı Murat Kapucuoğlu Aralık ayında federe olan kulüpleri ile ilgili samimi açıklamalarda bulunarak Haber Ekspres Spor Servisine konuştu.

JENERİK’LİK HAREKETLER BUNLAR!

 

B.Çekmece ilçesinin yeni federe kulüplerinden İstanbul Jenerik vizyonuyla ve misyonuyla yeni nesil bir spor kulübü olma yolunda. Kulüp Başkanı Murat Kapucuoğlu Aralık ayında federe olan kulüpleri ile ilgili samimi açıklamalarda bulunarak Haber Ekspres Spor Servisi’ne konuştu.

 

“ALTYAPI OLARAK YOLUMUZA DEVAM ETMEK DÜŞÜNCESİNDEYİZ”

Kapucuoğlu Türk futboluna herşeyden önce ahlaklı ve sportmen gençler kazandırmak istediklerini söyledi.  Kapucuoğlu “Türk futboluna başarılı, aynı zamanda ahlaklı ve sportmen çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Sırf bu düşünce ile sadece altyapı olarak yolumuza devam etmek düşüncesindeyiz. Şu anda sadece 2007, 2008 ve 2009 yaş gruplarında faaliyet gösteriyoruz. Bu çocuklarımızda Türkiye içinde ve yurt dışında bir çok turnuvaya katılıyoruz. Katıldığımız 11 turnuvada da derece yaparak kupa kazandık. Bu turnuvalarda aldığımız sonuçlar da bu işte doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.” Diye konuştu.

HÜSEYİN AYDIN VE TAMER CANBAZ’A ÖZEL TEŞEKKÜR

Güzelce Stadı’nı kullanma konusunda kendilerine ev sahipliği yapan Güzelcespor Kulüp Başkanı Hüseyin Aydın ve fahri başkan Tamer Canbaz’a kendilerine gösterdikleri yakınlık için de teşekkür eden Kapucuoğlu “Burada bize sahalarının kapısını açan Hüseyin Başkana, Tamer Başkana çok teşekkür ediyoruz. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. U 16 yaş grubunu da kurmayı düşünüyoruz. Eğitimin yaşını daha da aşağıya çekeceğiz. Biz farklı bir yoldan gitmek istiyoruz. Burada çocuklarımızı emanet ettiğimiz antrenörlerimiz Yasin Markal ve Cenk Çelebi’ye de hem donanım hem de eğitim anlamında güveniyoruz. Birlikte daha da ileri gideceğimize inanıyorum. Tabi tesis sıkıntımız var. Onun içinde bazı arkadaşlarla beraber bu işi çözeceğimize inanıyorum. Tesisleştikten sonra Türk futbolu adına daha iyi işler yapacağımız düşüncesindeyim.” İfadesini kullandı.

“BİZİ YALNIZ BIRAKMAYAN VELİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Kulübün kuruluş aşamasındaki düşüncelerinin eğitim camiasında hizmet vermelerinden kaynaklandığını, sporun da eğitimin bir parçası olduğuna inandıklarını, bu nedenle İstanbul Jenerik kulübünü kurduklarını ifade eden Kapucuoğlu sözlerine şöyle devam etti “Ben zaten eğitim camiasının içinde birisiyim. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla da aynı düşünce içinde olduğumuzdan dolayı sporcu velilerimizden de gelen talepten dolayı bu yola çıktık. Bizi bu yolda yalnız bırakmayan velilerimize de teşekkür ediyorum her konuda bizim yanımızda oldukları için. Her anlamda yanımızda ve arkamızda hissediyoruz. Başladığımız bu yolda da güzel işlere imza attığımızı düşünüyorum.”

‘HEP JENERİK İŞLER YAPIYORSUNUZ’

İstanbul Jenerik isminin nereden kaynaklandığını da açıklayan Kapucuoğlu “Ne isim olsun diye kendi aramızda konuşurken spor camiasında hep ‘jeneriklik’ işlere imza attığımızı ifade eden bir dostumuz ‘Hep jenerik işler yapıyorsunuz’ dedi. Diğer arkadaşlarımıza da bu isim enteresan geldi. Biz de kulübün ismini İstanbul Jenerik olarak koyduk. Bundan sonra da jeneriklik işlere imza atmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

MURAT KAPUCUOĞLU KİMDİR?

İstanbul Jenerikspor Kulüp Başkanı Murat Kapucuoğlu 1966 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Erzincan Ilıçlı. 35 yıldan beri ticaret sektörünün içinde olan Kapucuoğlu halen özel bir eğitim kurumunun sahibi. Evli olan Kapucuoğlu’nun oğlu Enes U 11 takımında forma giyiyor. Kızı İrem ise İTÜ İngilizce Geomatik Mühendisliği öğrencisi. Aynı zamanda eski bir futbolcu olan Kapucuoğlu futbol hayatına da 1979 yılında Tophane Tayfun altyapısında başladı. Oradan Beyoğlu Yeniçarşı’ya transfer olan Kapucuoğlu daha sonra Taksimspor’da forma giyerek profesyonelliğe imza attı. Sol bek olarak forma giyen Kapucuoğlu erken yaşlarda ticaret hayatına girince çok sevdiği futbolu 20 yaşında bırakarak erken emekliliğe adım attı.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 937 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

İYİKİ DOĞDUN EMİRHAN

İYİKİ DOĞDUN EMİRHAN Cennet Barbaros altyapısında forma giyen Emirhana teknik heyet ve takım arkadaşları tarafından sürpriz bir doğum gü...

YEŞİLOVA ESNAFTA SONA DOĞRU

YEŞİLOVA ESNAFTA SONA DOĞRU K.Çekmecede yapımı tamamlanmak üzere olan Yeşilova Esnaf Stadyumunda geri sayım başladı.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi