İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


HEDEFİMİZ ŞAMPİYON OLMAK DEĞİL

HEDEFİMİZ ŞAMPİYON OLMAK DEĞİL

Tarih 05 Nisan 2018, 13:03 Editör İskender Kordu

Çanakçaspor Kulüp Başkanı S.İbrahim Sofularla dobra dobra. Sessizliğini Haber Ekspres Spor Servisine bozan Sofular, öncelikli amaçlarının gençlere yatırım olduğunu belirterek, 2-3 yıl kimsenin kendilerinden şampiyonluk beklememesini istedi.

“HEDEFİMİZ ŞAMPİYON OLMAK DEĞİL”

 

Çanakçaspor Kulüp Başkanı S.İbrahim Sofular’la dobra dobra. Sessizliğini Haber Ekspres Spor Servisi’ne bozan Sofular, öncelikli amaçlarının gençlere yatırım olduğunu belirterek, 2-3 yıl kimsenin kendilerinden şampiyonluk beklememesini istedi.

 

Başkanlığı döneminde sürekli gençlere yatırım yaptıklarını, bu yatırımlarının karşılığını da ileride göreceklerine inandığını ifade eden Sofular, iki dönem daha başkanlık yapıp bırakmayı düşündüğünü söyledi.

“KİMSE BİZDEN ŞAMPİYONLUK BEKLEMESİN”

HABER EKSPRES: Eski bir futbolcusu olarak bugün Çanakçaspor’un başkanlığını yapıyorsunuz? Kısa süre olmasına rağmen başkanlığınız döneminde altyapıya daha fazla önem verdiğinizi, mahallenize bir stadyum kazandırdığınıza ve A takımda da genel olarak kendi oyuncularınızın dışında transfere yer vermediğinizi görüyoruz. Sizinle birlikte bir değişim mi başladı Çanakçaspor’da?

S.İBRAHİM SOFULAR: Özellikle yerliye dönmemizin en büyük nedenlerinden biri futbolu köyümüze yeniden sevdirmek, gençlerimizi futbola ve Çanakçaspor’a özendirmek, kulübün yarınlarının da gençlerimiz olduğunu göstermektir. Bizim hedefimiz şampiyonluk olmak değil. Sadece gençlerle tecrübeli arkadaşlarımızı kaynaştırarak Çanakçaspor’u ileriki dönemde en iyi yerlere taşımaktır. Bir diğer amacımız da gençleri oynatarak onlara amatör kümede tecrübe kazandırmak, pişmelerini sağlamaktır. Hayata geçirmiş olduğumuz bu düşünce bizim yönetimimiz döneminde aynı şekilde devam edecektir. Bütün yatırımlarımızı Çanakçaspor’un yarınları için yapacağız. Kimse bizden şampiyonluk beklemesin. Camiamızdan da sabır bekliyoruz. İleriki yıllarda yaptığımız çalışmalarımızın meyvelerini şampiyonluklar olarak alacağımıza inanıyorum.

“EN BÜYÜK SPONSORUMUZ ÇATALCA BELEDİYESİ”

HABER EKSPRES: Kulüplerin güçlükle ayakta kaldığı, çoğunun kapılarına kilit vurmak üzereyken siz kendi kaynaklarınızla kulübü nasıl ayakta tutabiliyorsunuz? Dışarıdan destek aldığınız bir sponsorunuz var mı?

S.İBRAHİM SOFULAR: Şu anda sadece sezon başında Çatalca Belediyesi’nden aldığımız ödenekle yolumuza devam ediyoruz. Eksik kaldığımız yerde yönetimdeki arkadaşlar ellerinden geldiği kadar maddi ve manevi olarak destek oluyorlar. Ama özellikle Çatalca Belediye Başkanımız Sayın Cem Kara’ya bize yapmış olduğu katkılarından dolayı şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Belediyeden aldığımız destek sayesinde sezonun büyük bir bölümünü maddi anlamda rahat geçiriyoruz. Belediye bize vermiş olduğu maddi desteğin yanısıra hem uzak hem de yakın deplasmanlara araç tahsis ederek bizlerin üzerinden büyük bir maddi yükü de almaktadır. Bizler de bize verilen bu imkanlarını en iyi şekilde değerlendirerek gençlerimize sunmaya çalışıyoruz.

“2-3 YIL DAHA GENÇLERLE DEVAM EDECEĞİZ”

HABER EKSPRES: Çanakçaspor’un uzun vadede hedefleri nelerdir?

S.İBRAHİM SOFULAR: Şu anda 2-3 yıl gençlerle devam edeceğiz elimizden geldiği kadar. Hedef koymak için şu an çok erken. Önemli olan şu anda liglere sağlıklı, sakatlık olmadan tamamlayabilmek. İleriki sezonlarda Çanakçaspor hak ettiği şampiyonluklara kavuşacaktır.

“İKİ DÖNEM DAHA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ”

HABER EKSPRES: Bir dönemdir kulüp başkanısınız. Mayısta genel kurula gidiyorsunuz. Hedeflerinize tam anlamıyla ulaşabilmeniz için kaç döneme daha ihtiyacınız var?

S.İBRAHİM SOFULAR: İki dönem daha yönetimimle birlikte bu görevimize devam etmek istiyoruz. Görev süremiz sonunda Çanakçaspor’un bayrağını en iyi yerlere taşıyacağımızdan eminiz. İki dönem sonunda hedeflerimize ulaştıktan sonra artık kulübün bana ihtiyacı kalmayacak. Gönül rahatlığıyla bırakabiliriz.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 633 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

2.AMATÖR KÜME

HER MAÇIMIZ FİNAL

HER MAÇIMIZ FİNAL İhsaniyespor Sportif Direktörü Gürcan Orta her maçlarını final havasında çıkıp oynadıklarını söyledi.

İHSANİYE DOLUDİZGİN: 2-1

İHSANİYE  DOLUDİZGİN: 2-1 Amatör 2.Küme 2.Grupta oynanan maçta lider İhsaniye Seymeni 2-1 mağlup ederek 8de 8 yaptı.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi