İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


BEYLİKGÜCÜNDEN MUHTEŞEM AÇILIŞ

BEYLİKGÜCÜNDEN MUHTEŞEM AÇILIŞ

Tarih 07 Ağustos 2018, 09:27 Editör İskender Kordu

Beylikdüzü ilçesinin amatör spor kulüplerinden Beylikgücü altyapıdaki bütün yaş gruplarıyla kendi tesislerinde toplanarak yeni sezonun ilk çalışmasına imza attı. Yeni sezona merhaba diyen Kırmızı Siyahlılar eğlenceli oyunlara yer verilen antrenmanın ardından mangal ziyafeti yaptı.

BEYLİKGÜCÜ’NDEN MUHTEŞEM AÇILIŞ

 

Beylikdüzü ilçesinin amatör spor kulüplerinden Beylikgücü altyapıdaki bütün yaş gruplarıyla kendi tesislerinde toplanarak yeni sezonun ilk çalışmasına imza attı. Yeni sezona merhaba diyen Kırmızı Siyahlılar eğlenceli oyunlara yer verilen antrenmanın ardından mangal ziyafeti yaptı.

 

 Kulüp Başkanı Kenan Güzelordu ve yönetim kurulu  üyelerinin yaklaşık olarak 3 saat süren açılış programı boyunca bütün sporcularla yakından ilgilendiği gözlendi.

 

 
 

Teknik sorumlu Altuğ Canhoroz ve Cenk Balkan da sezonun ilk çalışmasından önce bütün yaş gruplarıyla mini bir toplantı yaparak istek ve beklentilerini anlattı.

 

Toplantıda oyunculara Beylikgücü’nün bir eğitim yeri olduğu hatırlatılırken aile vurgusu yapıldı. 

BALKAN: OKULLARINIZA ZİYARETLER YAPACAĞIZ

Teknik Sorumlu Cenk Balkan oyunculara hitaben yaptığı  konuşmada “Burası bir eğitim yeri. Burası bizim özelimiz. Bir sıkıntısı olan gelip bizimle konuşacak. Bizlerden yardım ve destek alacaksınız. Sorunlarınızı önce kendi aramızda çözmeye çalışacağız. Çok uzun bir çalışma dönemi bizleri bekliyor. Bizler için burada sadece sizlerin ne yaptığı değil okuldaki durumlarınızla da yakından ilgileneceğiz. Okullarınıza ziyaretler yapacağız. Öğretmenlerinizle görüşeceğiz. Tüm kontrolleriniz tarafımızdan yapılacak. Bir bakmışsınız hop okuldayız. Sürprizlerle geliyoruz.” İfadesini kullandı.

CANHOROZ’DAN SAAT VURGUSU

 Balkan’dan sonra söz alan teknik sorumlu Altuğ Canhoroz da oyunculardan maç ve  antrenman saatlerine riayet etmelerini, oyunculardan söylenen saatten 15 dakika  önce hazır  bulunmalarını istedi.

GÜZELORDU: ÇOCUKLARIMIZIN FARKINDALIKLARINI GELİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

Beylikgücüspor Kulüp Başkanı Kenan Güzelordu da açılış sonrası sorularımızı yanıtlandırarak geleneksel olarak şenlik havasında bir sezon açılışı yaptıklarını söyledi.

 Güzelordu “Biz her sene Ağustos ayı başlarında sezonumuzu açıyor ve antrenmanlarımıza başlıyoruz. Tabi ilk

olarak bugün de gördüğünüz gibi bir şenlik havasında, içinde eğlenceli oyunların ve çeşitli yarışmalarınolduğu bir program ve sonrasında da bir mangal organizasyonu ile sezonumuzu açıyoruz.

Hemen akabinde Ağustos ayı antrenman programlarımız devam ederken, takım hocalarımız tüm

Sporcularımızla ve velilerimizle birebir görüşmeler yaparak bilgi alışverişinde bulunuyorlar. Bu

görüşmeleri çok önemsiyoruz. Çünkü çocuklarımızın beslenme, uyku düzenleri, bilgisayar ve

internet kullanımları, sosyal yaşantıları, okul durumları gibi birçok konularda velilerimizden ve

sporcularımızdan aldığımız detaylı bilgilerle yanlış yada eksiklikleri giderebiliyoruz. Bu görüşmeleri ve aileler ile yakın iletişim halinde olma durumunu tüm sezon boyunca sürdürüyor ve yakından takip

ediyoruz. Tabi bu da bize sporcularımıza sportif ve sosyal gelişimlerinde çok daha fazla katkı sağlama

imkanı veriyor. Bununla birlikte sezon boyunca yapılacak çalışmalar ile ilgili teknik ekibimiz Temmuz ayında bir sezon planlaması hazırlıyor ve sezon boyunca da bu planlamaya sadık kalarak çalışmalarını yürütüyorlar. Bu planlama kapsamında her yaş grubumuz için sezon içinde Performans Değerlendirme Testleri mutlaka 3 kez yapılır. Her grubun ligi başlamadan önce en az 5 hazırlık maçı oynaması gerekir. Az önce bahsettiğimiz veli ve oyuncu görüşmeleri haricinde her yaş grubu velileri için mutlaka sezon içinde 2 yada 3 kez Veli Bilgilendirme Toplantıları yapılır.

Yine her grubumuz için 30 kişi kapasiteli eğitim salonumuzda farklı eğitimler ve seminerler yapılır.

Örneğin Futbol Oyun Kuralları, Sporcularda Dengeli Beslenme ve Uyku Düzeni, Ahlaki Değerler, Takım Ruhu gibi daha birçok konuda sporcularımıza konunun uzmanı olan kişiler tarafından eğitimler verilir. Sezon boyunca tüm yaş grupları için ve her yaşa uygun farklı sosyal etkinlikler düzenleriz. Bunlara örnek verecek olursak, sinema, tiyatro, bowling, maç izleme, müze ziyareti vs. gibi etkinliklerin yanında  çocuklarımızın kullanmadıkları kitapları ülkemizin farklı yerlerinde ihtiyaç sahibi başka çocuklara ulaştırma ya da huzurevi ziyaretlerinde büyüklerimizin gönlünü alma gibi sosyal sorumluluk projelerine de elimizden geldiğince katılım sağlayarak, çocuklarımızın bireysel ve toplumsal farkındalıklarını geliştirmeye çalışıyoruz.

Bunun yanında çocuklarımıza büyük katkı sağladığına inandığımız başka bir çalışmamızda, tüm resmi

müsabakalarımızı profesyonel bir ekip ile videoya alıyoruz. Bu videolar mutlaka maçın oynandığı hafta eğitim salonunda takım hocası tarafından sporcularımıza izlettirilir ve maç analizi ile birlikte her

oyuncu kendini değerlendirir. Hocalarımız sporcularımıza yanlışlarını doğrularını bu maç videoları

yardımıyla görsel olarak anlatırlar ve bu görsel eğitimin, zaman içinde sporcularımızın gelişiminde çok etkisi olduğunu gördük. Ayrıca takım hocalarımızın çalışma ofisinde, tüm oyuncularımızın kendine ait özlük dosyaları bulunmaktadır. Her oyuncunun kendine ait PDT sonuçları, okul karneleri, sporcu ve veli görüşme notları, maç istatistikleri, sakatlık yada hastalık yaşadıysa bunun bilgileri vs kısaca sporcu hakkında tüm bilgiler bu dosyada arşivlenir ve takibi yapılır.

Antrenmanlarımız 11 ay boyunca devam eder ve sadece 1 ay sporcularımıza tatil veririz. Biliyorsunuz

birçok amatör kulüpte özellikle altyapılarda antrenmanlar lig başlamadan 1 ay falan önce başlar, lig

bitince de antrenmanlara son verirler. Zaten lig 3 ay sürüyor sonrasında çocukları serbest bırakıyorlar.

Gelişim için devamlılık esastır. Lig bitse dahi antrenmanlarımızı asla bırakmıyoruz. Haziran ayı sonuna kadar aralıksız çalışmalarımız devam ediyor.” İfadesini kullandı.

Bu sezon A takım ve U 19 düzeyinde lige katılmayacaklarını, asıl amaçları olan altyapılara hizmet vereceklerini kaydeden Güzelordu “Biliyorsunuz biz bir altyapı kulübüyüz. Dolayısıyla A takım düzeyinde ve U19 kategorilerinde takım yapmıyoruz. Bunun haricinde U17’den başlayarak U11 kategorisine kadar tüm yaş gruplarında lige katılım sağlıyoruz. Ayrıca futbol okulumuz destekli olarak U 10, U 9 ve U 8 yaş gruplarımızda eğitimlerimiz devam ediyor. Hedefler noktasına gelince, tabi ki her yaş grubunda katıldığımız liglerde şampiyonluk iddiası ile bir yarış içinde olacağız. Fakat bizim için öncelikli hedef, her çocuğumuzun bünyemize katıldığı andan itibaren kişisel gelişimini sağlayabilmek ayrıca ahlaklı, karakterli, spor kültürü ve disiplinini hayat felsefesi olarak benimseyen, yetenekli ve başarılı sporcular yetiştirerek ülkemiz profesyonel kulüplerine ve Türk Futboluna kazandırabilmektir.” Dedi.

HEKİMOĞLU: BÜYÜK BİR ENERJİYLE YENİ SEZONU AÇIYORUZ

Beylikgücüspor 2.Başkanı Erhan Hekimoğlu da yaptığı açıklamada U 11 yaş grubundan U 17 yaş grubuna kadar her kategoride iddialı bir şekilde yeni sezona hazırlanacaklarını söyledi. Hekimoğlu “Bütün gruplarda U 11’den U 17’ye kadar yeni sezona iddialı bir şekilde hazırlanacağız. Geçen senelerde olduğu gibi altyapıda bu yıl büyük bir enerjiyle yeni sezonu açıyoruz. Futbolcu kardeşlerimize de yeni sezonda başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

BEŞER: HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Beylikgücüspor Genel Kaptanı Can Beşer de yaptığı açıklamada “Yeni sezonun hem bizim için hem de futbol camiası için hayırlı olmasını diliyorum. Daha önceki sezonlarda olduğu gibi bu sezon da tüm yaş gruplarında liglere iddialı olarak hazırlanacağız. Altyapıda önemli olan iyi oyuncular yetiştirip bunları iyi yerlere taşımaktır.  Tek düşüncemiz bu.” Dedi.

Sezon açılışına yaklaşık olarak 70 sporcu katılırken oyuncu grubunun bir kısmının ise henüz tatilden dönmedikleri için önümüzdeki günlerde takımla birlikte antrenmanlara katılacakları kaydedildi. Sporcu velilerinin de büyük ilgi gösterdiği  sezon açılışında sporcular, teknik heyet, yöneticiler ve sporcu velileri tam bir aile görüntüsü ortaya koydu.

Bizler de bir sporcu velisiyle röportaj yaparak Beylikgücüspor altyapısında forma giyen çocukları için düşüncelerini sorduk. Biz sorduk Ahmet Çolak da düşüncelerini paylaştı bizim için. Çolak “Önce ahlaklı bir ortam. İyi sporculuktan önce ahlaklı kişiliğe değer veriyorlar. Önce insan yetiştiriyorlar. Birbirine küfür eden ,  saygısızlık yapan yok. Lanlı  lunlu konuşmuyorlar. Antrenmandan sonra da çocuklarımızla kendi çocukları gibi ilgileniyorlar. Antrenmanda disiplinden taviz vermiyorlar. Çocuklar da biliyorlar ki hak ettikleri zaman o formayı sırtlarına geçirecekler. O adalet duygusu sporcuların bilinç altına da yerleşmiş durumda.” Diye  konuştu.

Haber ve fotoğraf: İskender KORDU

Bu haber 690 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

ÖNCE FAİR PLAYDA ŞAMPİYONLUK

ÖNCE FAİR PLAYDA ŞAMPİYONLUK Beylikdüzüspor Kulüp Başkanı Metin Aydın altyapının kendileri için temel taş olduğunu söyledi.

AÇIKGÖZ KOLLARI SIVADI

AÇIKGÖZ KOLLARI  SIVADI Çatalca ilçesinde federe olmak için gün sayan Alipaşa Yenidoğansporda kulüp başkanı Ali Açıkgözün ilk kongrede kura...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi