İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


LÖSEMİLİLER İÇİN FARKINDALIK ZAMANI

LÖSEMİLİLER İÇİN FARKINDALIK ZAMANI

Tarih 07 Ağustos 2018, 10:57 Editör İskender Kordu

Esenyurtta örnek bir organizasyon geliyor. Bu organizasyonun mimarı ise Esenyurtta sporun ve sporcunun dostu Özel Esencan Hastanesi.

LÖSEMİLİLER İÇİN FARKINDALIK ZAMANI

 

Esenyurt’ta örnek bir organizasyon geliyor. Bu organizasyonun mimarı ise Esenyurt’ta sporun ve sporcunun dostu Özel Esencan Hastanesi.

 

Esenyurt ilçesinde bulunan resmi kurumlar arasında hem kaynaşmayı, hem de dostluğu pekiştirmek, bunun yanında lösemili hastalara dikkat çekmek amacıyla ödülü LÖSEV Vakfı’na bağışlanacak turnuvanın mimarı ise Özel Esencan Hastanesi Müdürü Serkan Bayramoğlu.

Daha önce Esenyurt İncirtepespor’da da 2.Başkanlık görevinde bulunan Bayramoğlu Özel Esencan Hastanesi’nin sponsorluğunu üstlendiği bir organizasyonla da lösemi hastalarına dikkat çekmek istiyor.

Lösemi hastalarına  farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenecek olan turnuvanın organizasyon komite başkanlığını ise Zafer Aras’ın üstleneceği kaydedildi. Esenyurt Belediyesi’nin Akçaburgaz Mahallesi’ndeki  spor tesislerinde yapılacak olan organizasyonun 12 ile 16 takım arasındaki bir katılımla gerçekleştirileceği, finalinin ise 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gerçekleştirileceği bildirildi.

 Turnuva sonunda şampiyon olan takımın oyuncularının Özel Esencan Hastanesi’nde ücretsiz olarak check up’tan geçirileceği, turnuva için ortaya konulan 10 Bin Liralık ödülün de organizasyonun anlamına uygun olarak LÖSEV’e bağışlanacağı belirtildi. Esenyurt’ta bulunan resmi kurumlar arası 30 Ağustos Kupası öncesi gazetemize bir açıklamada bulunan organizasyon komite başkanı Zafer Aras bu turnuva ile amaçlarının lösemi hastaları için farkındalık yaratmak olduğunu  söyledi.

 Aras “Esenyurt’ta da bu noktada bir çok ihtiyaç sahibi hasta olduğunu düşünüyoruz. Amacımız bu hastalarımızın varlığına dikkat çekerek farkındalık yaratmak. Resmi kurumlar arasında böyle bir organizasyon yaparak da bu farkındalığı  yaratmak için bir başlangıç yapmak istiyoruz. Özel Esencan Hastanesi sponsorluğunda böyle bir turnuvayı hayata geçirmek istiyoruz. Organizasyon ile ilgili bütün hazırlıklarımızı yapmış durumdayız. Bunu geleneksel hale getireceğiz. Amacımız öncelikli olarak lösemili hastalarımız için farkındalık yaratmaktır. Bunun yanında bu turnuva aracılığıyla da resmi kurumlar arasındaki birlikteliği  sağlamak, sporla da sosyalleşmelerine katkıda bulunmak düşüncesindeyiz. Bu vesile ile de yardıma muhtaç lösemili çocuklarımızın  tedavilerine bir nebze de olsa yardımcı olmak istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Organizasyona ismini veren Özel Esencan Hastanesi Müdürü Serkan Bayramoğlu ise yaptığı açıklamada böyle bir organizasyonu uzun bir süreden beri yapmak istediklerini, şartların bugün oluştuğunu söyledi. Bayramoğlu “Böyle bir organizasyon yapmak çoktandır aklımdaydı. Bu hastalığa farkındalık yaratmak amacıyla yola çıktık. Turnuvaya kendi takımımı da sokacağım. Turnuvamıza katılım ne kadar yüksek olursa, ne kadar fazla sporseveri bu organizasyona çekebilirsek o kadar fazla farkındalık yaratabiliriz diye düşünüyorum.” İfadesini kullandı.

Özel Esencan Hastanesi Kurumsal Pazarlama ve İletişim Direktörü Aygün Cem de yaptığı açıklamada kurum olarak bu tip organizasyonlarla farkındalık yaratmaya devam edeceklerini söyledi. Cem “Olayın ekonomik boyutuyla ilgilenmiyoruz. Önemli olan bu hastalarımızın durumuna farkındalık yaratarak dikkat çekmek. Bu gibi sosyal projeleri önemsiyoruz. Özel Esencan Hastanesi olarak toplumu ilgilendiren böyle bir organizasyona ismimizi vererek de örnek olmak istedik.” Dedi.

Haber ve fotoğraf: İskender KORDU

Bu haber 1673 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

ÖNCE FAİR PLAYDA ŞAMPİYONLUK

ÖNCE FAİR PLAYDA ŞAMPİYONLUK Beylikdüzüspor Kulüp Başkanı Metin Aydın altyapının kendileri için temel taş olduğunu söyledi.

AÇIKGÖZ KOLLARI SIVADI

AÇIKGÖZ KOLLARI  SIVADI Çatalca ilçesinde federe olmak için gün sayan Alipaşa Yenidoğansporda kulüp başkanı Ali Açıkgözün ilk kongrede kura...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi