İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


KADIRGAYA MUHTEŞEM LOKAL

KADIRGAYA MUHTEŞEM LOKAL

Tarih 17 Nisan 2019, 03:19 Editör İskender Kordu

İstanbul Amatör Kümenin köklü kulüplerinden Kadırgaspor’un yenilenen lokalinin açılışını törenle yaptı. AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez ve İstanbul Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükürün de hazır bulunduğu açılışa ilgi büyük oldu.

KADIRGA’YA MUHTEŞEM LOKAL

 

İstanbul Amatör Kümenin köklü kulüplerinden Kadırgaspor’un yenilenen lokalinin açılışını törenle  yaptı.

AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez ve İstanbul Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür’ün de hazır bulunduğu açılışa ilgi büyük oldu. 

 

 

İNANÇ: YENİ MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRECEĞİZ

Törenin açılış konuşmasını Kadırgaspor Kulüp Başkanı Cemalettin İnanç yaptı.

 İnanç “Buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. 1930’lu yıllarda bu kulüp lokalimizin olduğu alanda burada yapılan futbol sahasında başlayan futbol sevdamız 1950’lerden sonra bu alan park haline gelerek futbol sahamız Cinci Meydanına gitti. 1 buçuk sene önce o sahada elimizden gitti. Biz de küme düştük. Tarihinde ilk defa 1.Amatör Lige düştük. Yeni bir saha yapılacak sahilde miting alanının yanında. İnşallah 2-3 ay içinde de açılacak orası. Fatih ilçemiz de yeni tesislere kavuşacak. Biz de bu tesislerden inşallah yeni Milli sporcular yetiştireceğiz.” İfadesini kullandı.

DÜŞMEZ: AMATÖRLERİN SAHİBİ ÇOK AZ

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez de bir konuşma yaparak sporun toplumların kaynaşmasında çok önemli bir harç olduğunu söyledi. Düşmez “Bu tesislerin Kadırgaspor’a kazandırılması Türk sporu adına çok önemli bir iş. Amatörlerin sahibi çok az. Bu tesislerin Kadırgaspor’a  kazandırılmasında emeği ve hizmeti geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”  Dedi.

ÖZİMER: KADIRGASPOR YÖNETİMİNİ KUTLUYORUM

CHP Fatih Belediye Başkan Adayı Soner Özimer sporla  siyasetin her zaman ayrı ayrı değerlendirilmesi gerektiğini belirterek “Konu spor olduğunda siyasi  kimliklerimizi bir kenara bırakıyoruz. Bende amatör olarak bir çok kulüpte forma giydim ama Kadırgaspor’da oynayamadım. Kadırgaspor’da oynamak herkese nasip olmaz. Kadırgaspor çok köklü bir kulüp. Çocuklarımız da sporla yoğrulduklarında kötü alışkanlıklardan da uzakta kalırlar. Bu tesisin kazandırılmasında emeği geçen herkese de teşekkür ediyor, Kadırgaspor yönetimini de kutluyorum.” Şeklinde konuştu.

TURAN: TÜM SPOR KULÜPLERİMİZ BİZİM

Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan da yaptığı konuşmada Fatih ilçesindeki ilk açılışını gerçekleştirdiğini söyledi. Turan “Fatih’te yaptığım ilk açılış. Kadırgaspor önemli bulduğum bir kulüp. Amatör spor kulüplerini önemsiyoruz, önemli buluyoruz. Gençliğinde amatör sporla uğraşmış bir kardeşinizim. Çevrenizde ne kadar spor alanları yaparsanız gençleri de o kadar kötü alışkanlıklardan uzak tutarak minimize edersiniz. Seçim döneminde de 100 gün boyunca söyledik. Hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm spor kulüplerimiz bizim. Hepsi bizim çocuklarımız. Fatihimiz’e İki tane güzel saha kazandırıyoruz. Maç oynanan saha sayımızı bunlarla birlikte 6’ya çıkaracağız. 4 tane daha sahamız olacak. Bunu çok önemli buluyorum. Fatih ilçesinde  spor adına çok ciddi değişimler olacak. Çok ciddi projeler geliştireceğiz.” Şeklinde konuştu.

BAK: ÇOCUKLARIMIZ BİZİM GELECEĞİMİZ

AK Parti Rize Milletvekili Dr. Osman Aşkın Bak böyle bir açılışta bulunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.  Bak  “Böyle bir açılışta sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Bizler de amatör camianın içinde yetiştik. Amatör kulüplerdeki yöneticiler birer kahraman. Bugün açılışını yaptığımız Kadırgaspor kulübü lokali de çok önemli bir eser. Fatih’e çok önemli iki saha kazandırıyoruz. İnşallah daha güzel eserleri de hep birlikte yapacağız. Bu tesislerden daha bir çok Büyük Mehmetler çıkacak. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Gençlerimizi sporla buluşturmamız lazım.” Dedi.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 395 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

YILMAZERDEN Y.ESENYURTA DUYGUSAL VEDA MESAJI

YILMAZERDEN Y.ESENYURTA DUYGUSAL VEDA MESAJI Yeşilesenyurtsporda yöneticilik yaptığı dönemde özellikle altyapıya büyük destek veren, forma sponsorluğu yapan Fe...

ORTAKÖYÜN ŞAMPİYONU BEYLİKDÜZÜ: 4-2

ORTAKÖYÜN ŞAMPİYONU BEYLİKDÜZÜ: 4-2 Silivri Ortaköyspor Kulübü tarafından bu yıl ilki düzenlenen veteranlar kupasında şampiyonun adı Beylikdüzüspor o...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi