İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


BELEDİYE DESTEĞİ OLMASA AYAKTA DURAMAYIZ

BELEDİYE DESTEĞİ OLMASA AYAKTA DURAMAYIZ

Tarih 19 Ekim 2019, 01:12 Editör İskender Kordu

Güneşlispor Başkan Vekili Turan Çelikten www.istanbulamator.com Sitesine samimi açıklamalar geldi. Çelik, belediyenin verdiği desteklerle ayakta kaldıklarını, amatör spor kulüplerinin gelirlerinin kulüpleri ayakta tutacak seviyede olmadığını söyledi.

“BELEDİYE DESTEĞİ OLMASA AYAKTA DURAMAYIZ”

 

Güneşlispor Başkan Vekili Turan Çelik’ten www.istanbulamator.com Sitesi’ne samimi açıklamalar geldi. Çelik, belediyenin  verdiği  desteklerle ayakta kaldıklarını, amatör spor kulüplerinin gelirlerinin kulüpleri ayakta tutacak seviyede olmadığını söyledi.

Amatör spor kulüplerinin yaşadığı sıkıntıları paylaşan Çelik ilk amaçlarının topluma iyi karakterli ve ahlaklı bireyler yetiştirmek olduğunu belirterek içini www.istanbulamator.com’a döktü.

 IMG-2416

“KİMSE ALTYAPIM VAR DİYE ÖVÜNMESİN”

SORU: Güneşlispor kulübü olarak bir amatör spor kulübünün yaşadığı sıkıntılardan uzak olduğunuz söylenemez. Bir yandan gençlere spor yaptırırken diğer yandan yaşadığınız zorluklardan bahseder misiniz?

TURAN ÇELİK: Ekonomik zorluklar herkesin sıkıntıları. Tesis sıkıntıları var her yerde. Amatör spor kulüplerinin birbirleriyle de sıkıntıları var. Tam birlik, beraberlik olmuyor amatör spor kulüpleri arasında. Herkes herkesin arkasından kuyusunu kazıyor. Esas zorluklar üst yapıya çıkınca orada başlıyor. Çocuğun altyapıda işi bitiyor çocuk ya üniversiteye gidiyor, ya ekonomik zorluklarla baş etmeye çalışıyor, ya da askerlik çağı gelince askere gidiyor. 19 yaşındaki çocukların yüzde 80’ninde fire veriyoruz. Tüm kulüpler veriyor. Vermemesi mümkün değil. O zaman mecburen transfer politikası izlemek zorunda kalıyorsun. Yani hiçbir takım övünmesin benim altyapım var. 4-5 tane çocuk yukarıya alsak ne kadar mutlu bize. Ancak o kadar 18- 20 kişilik kadro içerisinden alabileceğimiz. Oyunculara para veriyoruz ya onu da doğru buluyorum. Para vermesen zaten işini yürütemiyorsun. Çocuğun zaten altyapıyla işi yok. Mecburen maç başı veriyorsun. Vermesen zaten takım kuramıyorsun. Peşinat da veriyorsun. Ben zaten bedava takım kuruyorum diyen de yalan söylüyor. Kuramaz yani.

IMG-2419

“BELEDİYENİN VERDİĞİ DESTEKLE AYAKTA KALIYORUZ”

SORU: Bağcılar’da Amatör Spor Kulüplerinin gelirleri kendine yetecek kadar mı? Kulüpler kendi kendine yetebiliyor mu?

TURAN ÇELİK: Yetemez. Mümkünatı yok. Ama burada da belediyenin de verdiği destekle ayakta kalıyoruz. Çünkü belediye bize bu yıl için nakit olarak baya bir para ödedi. Kulüpler Birliği de kendi gelirlerinden bir dağılım yapacak. Gelirlerimiz onlar. Üye aidatlarımız da oluyor arada. Onları toplamaya çalışıyoruz. Bu kadar işte. Belediyenin desteği de olmasa ayakta hiç duramayız. Hiç aksatmadan bir kere servis sorunumuzu çözüyor.

SORU: Bağcılar Güneşlispor olarak kulübü olarak vizyonunuzu anlatır mısınız? Sizce amatör kümede yarışmacılık mı, yetiştiricilik mi ön planda olmalı?

IMG-2420

“YETİŞTİRMECİLİK DAHA ÖNEMLİ”

TURAN ÇELİK: Bizim için yetiştirmecilik daha önemli. Amatör sopr kulüplerinin üzerine yüklenmniş olan bir misyon var. Topluma ahlaklı bireyler yetiştirmek. Gençleri uyuşturucudan, kahvelerden uzak, spor yapabilecekleri alanlarda tutmak. Çocuğun kaderinde varsa profesyonel futbolcu olmak zaten oluyor. Biz de isterdik ki yarışmacı bir  grup olalım. Ama bu ekonomik şartlarda Türkiye’de yarışmacı bir grup olmak çok zor.

SORU:Bağcılar ilçesinin potansiyelini de göz önüne getirirsek profesyonel ligde bir takımın eksikliği sizleri de olumsuz etkiliyor mu?

TURAN ÇELİK: İki tane  bile olması etkiler. Üç tane olması lazım. Çocuklara hayal satmak çok doğru bir şey değil. Yani bir gerçekçi olmak lazım. Bağcılar’da 2-3  profesyonel takım olursa çocukları yetiştirip oralara kazandırıp kendi kaderlerini kendilerinin tayin etmesi konusunda ön ayak olabiliriz. Profesyonel takımımız yok şu anda. Vardı geçen sene düştü. Bu sene Bulancakspor’un üstüne titriyoruz. İnşallah bir üst lige çıkacaklar. Oradaki gençleri biraz daha oraya doğru kaydıracağız yani. Biz de Güneşlispor kulübü olarak hedeflerimiz var. Biz de üst liglere çıkıp düştük ama hedefimiz yine Süper Amatöre çıkmak. Süper Amatör takımımız bile bir tane Bağcılar’da18 takım içinde.

Haber ve röportaj: İskender KORDU

 

 

Bu haber 895 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

1.AMATÖR KÜME

ADIMLARIMIZI DAHA SAĞLAM ATACAĞIZ

ADIMLARIMIZI DAHA SAĞLAM ATACAĞIZ Güzelcespor Basın Sözcüsü Bayram Günaydan flaş açıklamalar. Günay, uzun süren sessizliğini bozarak Güzelcesporla...

PAZARLI AFFINI İSTEDİ

PAZARLI AFFINI İSTEDİ Güzelcesporda flaş gelişme. Yönetimin yeni sezonda da takımın başında tutmak istediği Selim Pazarlıdan olumsuz yanı...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi