İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


BU BÜTÇE NEREYE GİTTİ?

Tarih 06 Temmuz 2020, 00:56 Editör İskender Kordu

Avcılar Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği geniş katılımlı bir toplantı yaparak Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerliyi göreve davet etti. Yaklaşık olarak 2 buçuk saat süren yemekli toplantıda dernek başkanı Yunus Yıldırım adeta gürledi.

“BU BÜTÇE NEREYE GİTTİ?”

 IMG-1991

Avcılar Amatör Spor Kulüplerini  Destekleme Derneği geniş katılımlı bir toplantı yaparak Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’yi göreve davet etti. Yaklaşık olarak 2 buçuk saat süren yemekli toplantıda dernek başkanı Yunus Yıldırım adeta gürledi.

 IMG-1925

“MUSTAFA DEĞİRMENCİ’NİN YAPTIĞI STAT SAYESİNDE AYAKTA DURUYORUZ”

 Ses tonunu yükselten Yıldırım Avcılar kulüplerinin bir stada mahkum edildiğini belirterek Avcılar’da bulunan kulüplerin adeta kendi kaderlerine terk edildiğini söyledi. Yıldırım “Biz bundan 6 sene önce Avcılar Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği’ni kurduk. Kurulduğumuz günden bugüne kadar hep imkansızlıklarla mücadele ettik. Yerel yönetimlerin spor kulüplerine bakış açısı hep düşük oldu. Kulüplerimizi bugüne kadar ayakta tutan kişiler maddi ve manevi herşeyini ortaya koyan yöneticiler olmuştur.

IMG-1898

 6 yıl önce meclisten geçirdiğimiz bir ödül yönetmeliğimiz var. Maalesef bu yardımlarımızı belediyeden alamıyoruz. Avcılar’da bulunan 17 futbol kulübü olarak bir sahayı paylaşmak zorunda kalıyoruz. Antrenman yapacak yerimiz yok. O duruma düştük. Biz para değil sponsorluk istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi de her sene düzenli olarak yardım yapıyordu geçen sene yapmadı. Bu sene de yapılıp yapılmayacağı muallakta.

IMG-1927

 Allah’tan Mustafa Değirmenci bir stat yaptı da kafamızı sokacak yer bulabiliyoruz. O stadın sayesinde ayakta duruyoruz. Onun dışında 25- 30 yıldır çive çakılmadı Avcılar’da. Bizler bu kadar gence sahip çıkararak sokaktan kurtarırken soruyorum sizler yerel yönetimler olarak ne yapıyorsunuz? Siyasilerin spor kulüplerine bakış açısı tamamen bitik durumda. Hiçbir siyasi gelip bugün kulüplerin kapısını çaldı mı? Bir sorunun var mı, yok mu demediler. Abi yeter ya! Avcılar’da spora biraz farklı yaklaşalım. Üç ilçe başkanını da tanıyorum. Biraz spor kulüplerine sahip çıksınlar. Verdiğimiz dilekçelere sahip çıksınlar. Ben artık bıktım. 6 senedir ilk defa içimi döküyorum. Hepsine açık tuttum hep kapılarımızı. Hep biz gidiyoruz, hep biz istiyoruz.” İfadesini kullandı. IMG-1942

“ÇANTA KULÜPTEN FARKIMIZ YOK”

6 sene  önce meclis kararıyla çıkarılan ödül yönetmeliğinin kağıt üzerinde kaldığını, bugüne kadar birkaç istisna dışında hiçbir  kulübün hak ettiği halde bu yönetmelikten faydalanamadığını  dile getiren Yıldırım “Ödül yönetmeliği bundan 6 yıl önce meclisten geçti. Hiç alamayan kulüpler var aralarında. Bu ödül yönetmeliği Avcılar Belediyesi’nin meclisinden geçmiştir 6 sene önce. Bütün kulüpleri toplayıp mahkemeye, savcıya vermek istemiyoruz. Avcılar Belediye Başkanımız Sayın Turan Hançerli’den kulüplerimize sahip çıkmasını istiyoruz. Biz sesimizi onlara  duyurmak zorundayız. Belediyenin spora ayırmış olduğu bir bütçe var. Bu  bütçe nereye gitti öğrenmek istiyoruz. Bu sene spora 3 trilyon ayrıldığını duydum.

IMG-1903

 Bu kadar bütçe içinde spor kulüplerine 8’er Bin TL, araç veremiyor musunuz? Bu bütçe nereye gitti öğrenmek istiyorum. Biz bundan sonra sahipsiz değiliz. Avcılar Stadı’nı yıktılar da ne oldu? Nerede projeler? 4 senedir ticarethane orası. Her ay 300 Bin TL para kazanıyorlar diye ticarethaneye çevirdiler orayı. Ayıptır ya! Araç istiyoruz. Kulüplere yer istiyoruz. Bizim hiçbir kulübün yeri yok. Çantayla dolaşıyoruz. Çanta kulüpten farkımız yok. Bir Denizköşkler’in lokali var. O da adam kirayı vermiyor. Bir lokali olan da M.K.Paşaspor kulübümüz. Hepimiz çantayla dolaşıyoruz. Mühür çantanın içinde. Ben de öyleyim. En az 15 kulüp çanta ile dolaşıyor.” Dedi.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 890 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

ÇATALCA DEMİR GİBİ: 4-1

ÇATALCA DEMİR GİBİ: 4-1 TFF 3.Lig ekiplerinden Çatalcaspor devre arasının ilk hazırlık maçında Atlas Maden Çengelköyle karşı karşıya gelirk...

MONO ELEKTRİKTE GÜNDEM TRANSFER

MONO ELEKTRİKTE GÜNDEM TRANSFER Mono Elektrik B.Çekmece Tepecikspor Fahri Başkanı Temel Eyüboğlu ikinci yarı hazırlıklarına devam ettiklerini, ihti...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi