İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


HEDEFİMİZ SÜPER LİG

HEDEFİMİZ SÜPER LİG

Tarih 03 Eylül 2020, 20:49 Editör İskender Kordu

FK 1864 Kulüp Başkanı İsa Tuncerden çok özel açıklamalar. Sessizliğini www.istanbulamator.com Sitesine bozan Tuncer hedeflerinin Süper Lig olduğunu, bunun için de adım adım yürüyeceklerini söyledi.

"HEDEFİMİZ SÜPER LİG"

 

FK 1864 Kulüp Başkanı İsa Tuncer'den çok özel açıklamalar. Sessizliğini www.istanbulamator.com  Sitesine bozan Tuncer hedeflerinin Süper Lig olduğunu, bunun için de adım adım  yürüyeceklerini söyledi.

 IMG-4430

"BAKIRKÖY'DE SIFIRDAN BAŞLADIK"

FK 1864  kulübünün 2008 yılında kurulduğunu ifade  eden Tuncer "Kulübümüz 2008'de Ümraniye'de kuruldu FK 1864 olarak. Daha  sonra 2010'da Pendik'e geçti. 2018'e kadar burada kaldık. 2018- 2019 sezonunda beşinci bitirdik. Biz göreve geldiğimizde sezon ortasında devraldık kulübü. 2019- 2020 sezonunda da pandemi  nedeniyle yarıda kalan ligin ilk yarısının bitimine bir hafta kala birinci sıradaydık ve Federasyonun kararıyla 1.Amatöre yükseldik." dedi. Kafkas derneklerinin ağırlıklı olarak Avrupa yakasında olduğunu, bu nedenle de kulübü Anadolu'dan alarak Avrupa yakasına  taşıdıklarını ifade eden Tuncer "Yönetim olarak da bu işin orada olmayacağını  anladık. Bizim derneklerimiz Avrupa yakasında. Dolasıyla biz amatör tarihinde bir ilk gerçekleştirip Anadolu'dan  Avrupa'ya taşınan ilk kulüp olduk. Pendik'te 208 lisanslı sporcuyu bırakıp A takım ve altyapılarımızla Bakırköy'de sıfırdan başladık." ifadesini kullandı.

IMG-4397

"TÜRKİYE'YE RENK GETİRMEYE GELDİK"

1.Amatöre yükselmelerinde teknik direktör Ersan Demir ve  sportif  direktör Erol Özbek'in önemli bir rol  oynadığını  dile getiren Tuncer "Bu takımı kuran  ve bu  seviyeye getiren  teknik direktörümüz Ersan  Demir ve sportif  direktörümüz Erol  Özbek'tir. Esas amacımız hem  Bakırköy'e hem de Türk futboluna renk katmaktır. Bu da yönetim, teknik heyet, ekip  ve taraftarın birlikteliğiyle olabilecek birşey. Taraftarlarımızın  da muhteşem olduğunu söyleyebilirim. 7'den 77'ye aileleriyle birlikte maçlarımıza geliyorlar. Bir de maçlarımızın festival havasında geçtiğini ifade etmeliyim. Maç öncesinde, maç esnasında ve maç sonrasında takımlarını şarkılarla, müziklerle, oyunlarla destekliyorlar.  Çok keyifli  oluyor. Taraftarlarımız takıma baskı yapmıyorlar. Gol atamadığımızda, top kaybettiğimizde bağırıp çağırmıyorlar. Akerdionla, şarkılarla  çocuklara  top oynatıyorlar. İyi bir kulüp havası yakaladığımızı  düşünüyorum." diye konuştu. Camianın takıma sahip  çıktığını ifade  eden  Tuncer "Burada hedef büyük. Heryerde söylüyorum: Hedefimiz Süper Lig. Camia  da sahip çıkıyor. Gün geçtikçe üye sayımız da artıyor. Biz Türkiye'ye  renk getirmeye geldik. Amacımız örnek bir kulüp olmak. ." şeklinde konuştu.

IMG-4414

"ÖRNEK SPORCULAR YETİŞTİRECEĞİZ"

Amaçlarının herşeyden önce  ahlaklı ve örnek sporcular yetiştirmek olduğunu  kaydeden Tuncer "Sadece A takım olarak değil altyapıda da Kafkas kültürü ile yetişmiş, efendi, dürüst ve örnek sporcular yetiştireceğiz. Sadece futbolda değil basketbol, voleybol ve yüzme gibi  bir çok branş açacağız. Diğer branşları da canlandıracağız." dedi.

IMG-4457

"KİMSEYE BORCUMUZ YOK"

FK 1864 olarak zor bir süreçten geçmelerine  rağmen  hiçbir sporcularını mağdur etmediklerini söyleyen Tuncer "Bir de bunları bu kadar  sıkıntı içinde yapmaya  çalışıyoruz. Pandemi sürecinde de bütün takımın alacaklarını ödedik. Kimseye borcumuz yok." ifadesini kullandı.

IMG-4423

"BİZ BİR CAMİA TAKIMIYIZ"

FK 1864 olarak bir camia takımı olduklarını kaydeden Tuncer "Biz bir camia  takımıyız. Pendik'te 74  üyemiz vardı.  Şu anda 460 üyeye ulaştık. İlk şampiyonluğun getirdiği  ilgi ve alakadan  dolayı da bu sayının  arttığını  söyleyebilirim. Şu anda gerçek potansiyelimizin yüzde 4'üne, 5'ine ulaştığımızı da söyleyemem. Süper Amatöre çıktığımızda da bu ilginin yüzde 8, 9'lara  çıkacağını  tahmin  ediyorum." diye konuştu.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 7667 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

1.AMATÖR KÜME

S.ORTAKÖY GÜZDEMİR DEDİ

S.ORTAKÖY GÜZDEMİR DEDİ Amatör 1.Küme ekiplerinden Silivri Ortaköysporda yapılan genel kurulda seçime tek liste ile katılan Aydın Güzdemir ...

HER YERDE GÖREV ALIRIZ

HER YERDE GÖREV ALIRIZ Güzelcespor Yönetim Kurulu Üyesi Recep Erol Güzelcespor olarak pandemi döneminde sosyal anlamda önemli işlerin altı...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi