İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


GÜZELCESPORU SAHİPSİZ BIRAKMAYIZ

Tarih 30 Eylül 2021, 15:27 Editör İskender Kordu

Güzelcespor Kulüp Başkanı Tamer Canbazdan özel açıklamalar. Gündemle ilgili önemli açıklamalara imza atan Canbaz liglerin bekledikleri tarihten geç başlaması nedeniyle planlarını zamana yaymak zorunda kaldıklarını söyledi.

“GÜZELCESPOR’U SAHİPSİZ BIRAKMAYIZ”

 

Güzelcespor Kulüp Başkanı Tamer Canbaz’dan özel açıklamalar. Gündemle ilgili önemli açıklamalara imza atan Canbaz liglerin bekledikleri tarihten geç başlaması nedeniyle planlarını zamana yaymak zorunda kaldıklarını söyledi.

IMG-9659-Kopya 

“A TAKIM OYUNCULARINA İZİN VERDİK”

Canbaz  “Liglerin başlama tarihleri Güzelcespor için olumsuz bir şekilde etkiledi. Planlarımızı, projelerimizi zamana yaymak zorunda kaldık. Özellikle A takım konusunda genel kaptanımız İskender Fındık’ın çabaları ve çalışmaları ile çok iyi bir kurduğumuzu düşünüyorum. Yaklaşık 3 hafta Refik Yazıcı nezaretinde tesislerimizde çalıştık. Maçların Eylül sonu, Ekim başı başlayacağını düşünerek hazırlıklarımızı yapmıştık. Tabi ki pandemi, sağlık kurulu, TFF’nin kararları neticesinde maçlarımızın 1-2 Şubat’ta oynanacak olmasından dolayı tüm A takım oyuncularımıza izin verdik. Süreç uzun olduğu için bazı futbolcularımıza Süper Amatör takımlarından da teklifler geldiğini biliyoruz. Kendilerine de bu konuda izin verdik. Tahminen Aralık 20’si gibi tekrar çalışmalarımıza kaldığımız yerden mevcut kadro ile başlamayı planlıyoruz.” İfadesini kullandı.

IMG-9652-Kopya

“İLGİLİ SÜRECİ BERABERCE BELİRLEDİK”

Teknik direktör Refik Yazıcı ile sürekli iletişim halinde olduklarını, bütün planlarını Yazıcı’nın istekleri doğrultusunda yaptıklarını kaydeden Canbaz “Refik Hoca ile ilgili bir sıkıntı yok. İlgili süreci beraberce belirledik. Başlama tarihlerini ortak karar alarak zaman içerisinde netleştireceğiz. Sürekli iletişim halindeyiz. Refik Yazıcı’nın ve futbolcu ve yardımcı antrenör Yasin Demir’in Güzelcespor’da başarılı olacaklarından hiçbir şüphem yok. Refik Hoca ile sözleşmemiz sezon sonuna kadar geçerlidir. Refik Yazıcı ile önemli bir anlaşma yaptık. Çok detaylı olan bir sözleşme imzaladık. Öncelikle hedefleri olan, çalışmayı çok seven, futbolculara sahip çıkan, başında olduğu takımın değerlerini yükseğe taşımayı bilen bir hoca.” Dedi.
IMG-9666-Kopya

“BAŞARILI, KARAKTERLİ OYUNCU YETİŞTİRMEK İÇİN CİDDİ BİR ÇALIŞMA İÇİNDEYİZ”

Altyapıdaki çalışmalara da değinen Canbaz sözlerine şöyle devam etti “Altyapı çalışmalarına biz 1 Temmuz’da başladık. Genel koordinatörümüz Tunç  Sürenoğlu’nun raporları doğrultusunda ve oluşturduğu kadro ile beraber çalışmalarımız planlı bir şekilde devam etmektedir. Yıllardır altyapı diyoruz. Ama altyapıda temel eğitim konusunda gerçekten tüm takımların eksiği çok fazla. Bu sezon futbol okulunda 6 yaşından itibaren öğrencilerimizi hem sahada hem de saha dışında eğitim vererek başarılı, karakterli futbolcu yetiştirmek için ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Bu çalışmalar genel koordinatörümüz Tunç  Sürenoğlu’nun planlı projeleri olup ileriki yıllarda Güzelcespor’un geleceği yatırımı olarak değerlendirileceğini düşünüyorum.”

“GÜZELCESPOR’A OLAN SEVDAMIZ ARTARAK SÜRMEKTEDİR”

Güzelcespor’daki başkanlık süreci ile ilgili olarak da konuşan Canbaz “Geçmişte olduğu gibi bugün de Güzelcespor’a olan sevdamız artarak sürmektedir. Özellikle 2021 Haziran’da yaptığımız genel kurul öncesinde yakın zamanlarda kulübümüzün futbolcularından, kulübümüzün gençlerinden en az iki kişiyi yönetime alıp Güzelcespor sevgisini, yöneticiliğini tecrübelerimizden faydalandırarak almak istedim. Fakat yeni gençlik sorumluklardan kaçıyor. Görev almaktan çekiniyor. Sadece Ali Elbaş bu konuda yanımda olmak istedi. Aynı zamanda Serhat Çelik de bu konuda destek sözü vererek yönetim dışından her konuda kulübün yanında olduğunun sözünü verdi. Ben her iki kardeşimize de teşekkür ediyorum. Dedikleri gibi de beraberce çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Hep bu dönem, bu dönem diye söylememize rağmen bir türlü Güzelcespor’dan kopamadık. Şimdi 2023’te yapılacak kongrede inandığım, güvendiğim genç kardeşlerim göreve talip olurlarsa dışarıdan her türlü desteği vereceğimin sözünü verebilirim. Ama geçmişte olduğu gibi tekrar dışarıdan destekleriz başkanım derlerse de Güzelcespor’u sahipsiz bırakmayız.” Şeklinde konuştu.

“YORGUNLUĞUMU HİSSETTİĞİM ZAMANLAR OLDU”

Sorunlardan dolayı zaman zaman yorulduğunu dile getiren Canbaz “Tabi ki zaman zaman üstüste gelen sorunlar, sıkıntılar birikiyor. Bu birikimlerden dolayı yorulduğumu hissettiğim zamanlar oldu. Bu süreci de geçmiş dönemlerde beraber görev yaptığım yönetici, futbolcu ve sponsorluk anlamında destek olan dostlarımızla giderdiğimizi düşünüyorum.”  Diye konuştu.

“GÜZELCESPOR FARKLILIĞINI GÖZ ÖNÜNE SERİYORUZ”

Güzelcespor olarak hayallerinin olduğunu kaydeden Canbaz bunun başında da kurumsallaşma geldiğini söyledi. Canbaz ““Güzelcespor için hayallerimiz var gerçekleştirmek istediğimiz. Kurumsal anlamda son 3 senedir önemli çalışmalar yaptığımızı düşünüyorum. Bunun planlamasını da 3 sene evvel talebim üzerine çok değerli dostum Ali Naci Saydam Hocamın raporlarını yönetimime sunarak hayata geçirmeye başladık. Bunun yanında ciddi anlamda bir üye katılımını gerçekleştirdik. Bugün Güzelcespor’un bir marşı ve bir Güzelcespor şarkısı oluştu. Bunun yanında aylık sabit gelirler anlamında ciddi projeleri hayata geçirdik. Altyapı takımlarımızın yanında futbol okulunun düzenini sağladık. 12 ay devam eden bir futbol okulumuz var. Bu çok önemli bir çalışma. Bunun yanında sadece biz futbol kulübü olmadığımızı gösteren çok çok önemli faaliyetlere imza attığımızı düşünüyorum. Bölgemizde ilk defa bir kan bağış kampanyası gerçekleştirdik. Bu ay içerisinde velilerimizin, arkadaşlarımızın desteğiyle Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesinde bazı okullara giysi ve kitap göndereceğiz. Önemli günlerde öğretmenlerimizi, doktorlarımızı, kamuda önemli hizmetler yapan kurumları ziyaret ederek Güzelcespor’un farklılığını göz önüne serdiğimizi düşünüyorum. Diğer bir hayalim de tabi ki Güzelcespor’un bir tesisi var. Bu konuda B.Çekmece Belediye Başkanı Sayın Dr. Hasan Akgün’e teşekkür ediyoruz. Tesisi daha modern bir hale getirme çabamız olacak. Üst katı müsait. Orada futbolcuların dinlenebileceği, kamp yapabileceğimiz birimleri, bölümleri ilave etmek istiyoruz. Bunun yanında da tabi ki altyapıdaki çalışmaların meyvelerini zaman içerisinde toplayarak Türk futboluna kazandırmak istiyoruz. Geçmişte Güzelcespor’dan yetişen Tekin Adar bugün Gümüşhanespor takım kaptanı, Mümin Talip Pazarlı Erzincan 24’ün kaptanı. 3 sene Altınordu altyapısına verdiğimiz Burak kardeşimizin de yakın zamanda profesyonel olmasını ümit ediyorum.” Dedi.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 365 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

1.AMATÖR KÜME

GÜMÜŞPINARA FASLI ÖNLİBERO

GÜMÜŞPINARA FASLI ÖNLİBERO Amatör 1.Küme ekiplerinden Gümüşpınarspor dış transferde bombayı patlattı.

ŞENOL GÜMÜŞPINARLA EL SIKIŞTI

ŞENOL GÜMÜŞPINARLA EL SIKIŞTI Amatör 1.Küme ekiplerinden Gümüşpınarspor, yeni sezon öncesi bir anlaşmaya daha imza attı.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi