İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


KANIKIN KANAYAN YARASI BATIKÖYSPOR

Tarih 30 Kasım 2021, 23:25 Editör İskender Kordu

Bir dönem Batıköysporda kulüp başkanlığı yapan Yeşildirekspor Kulüp Başkanı Nevzat Kanıkla hem Yeşildireki hem de uzun yıllar başkanlığını yaptığı Batıköysporu konuşarak anıları tazeledik.

KANIK’IN KANAYAN YARASI: BATIKÖYSPOR

 

Bir dönem Batıköyspor’da kulüp başkanlığı yapan Yeşildirekspor Kulüp Başkanı Nevzat Kanık’la hem Yeşildirek’i hem de uzun yıllar başkanlığını yaptığı Batıköyspor’u konuşarak anıları tazeledik.

 IMG-8772-Kopya

 Söze önce ilk göz ağrısı Batıköyspor’dan başlıyoruz. Kulübün hem kurulmasında hem emeklemesinde hem de ayağa kalkmasında büyük emek sahibi olan Kanık buna rağmen o günleri anlatırken yaşadığı üzüntüyü de paylaşıyor bizimle.

“BORÇSUZ TESLİM ETTİK KULÜBÜ”

 Kanık “Batıköyspor’da çok güzel günler yaşadık. Çok şükür bizden sonra gelen yönetime de yüzümüzün akıyla teslim ettik. Ama bizden sonra bırakıp gittiler. O güzelim kulübü mahvettiler. Güzel bir şekilde altyapısıyla kurmuştuk kulübümüzü. Taksim’lerde yattık. Vedat Bayram vardı bize çok yardım etti kulübün tescil edilmesinde. Federe yaptık kulübü. Koşturduk gece gündüz ama maalesef sonunda bir de belediye başkanı ile aramız açıldı. Bulunduğumuz yeri istediler. Vermeyince zorladılar. Ben de istifa ettim. Devrettik kulübü Oğuz’a. Benim dönemimde hiçbir borcumuz yoktu Milli Emlak’a. Borçsuz teslim ettik kulübü. Onlar ödememişler hiç. Ama yapacak bir şey yok.” İfadesini kullandı.

IMG-8759-Kopya

“ÇOCUĞUM GİBİ, NE KİŞİLERLE UĞRAŞTIM”

Kulübün kapanma sürecini de üzüntüyle takip ettiğini kaydeden Kanık “Tabi üzülmez mi insan? Çocuğum gibi, ne kişilerle uğraştım. Aşağıyı yapmak için nerelerle uğraştım. Sağolsun o zamanki Belediye Başkanı yardımcı oldu. Bir yere kadar neler yaptım neler. Kimse yartımcı olmadı. Tek başıma bir yere kadar. Ne güzel geceler yaptık. Ama sonradan bitirdiler. Soğuttular bizi ondan sonra.” Şeklinde konuştu.

“AĞABEYİM SENELERCE YEŞİLDİREKSPOR KULÜBÜNÜN BAŞKANLIĞINI YAPTI”

Batıköyspor’dan sonra Yeşildirekspor’da başlayan kulüp başkanlığı sürecine de değinen Kanık “Ağabeyim senelerce Yeşildirekspor kulübünün başkanlığını yaptı. Rahmetli olurken de ‘Sana tesilm ediyorum. Kulübe devam edeceksin.’ Dedi. Öyle, böyle devam ettik. Neler yaptı Yeşildirekspor kulübü için ağabeyim. Çok şükür ayakta tutmaya çalışıyoruz. İlerisi için bir aydınlık yok. Neden yok? Çünkü görüyorsun hep maddiyat. Herşeye maddiyata bağlı. Elimizden geldiği kadarıyla yardımlarla götürmeye çalışıyoruz.” İfadesini kullandı.

Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU

Bu haber 175 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

ALTYAPIDA KUMBURGAZ FARKI

ALTYAPIDA KUMBURGAZ FARKI Kumburgazspor Yönetim Kurulu Üyesi Onur Erçağ altyapıda yeni bir yapılanmaya gittiklerini, her hafta üstüne koyarak...

ARENANIN YENİ YÜZÜ HAZAR

ARENANIN YENİ YÜZÜ HAZAR Amatör Küme ekiplerinden İstanbul Arenaspora yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Hakim Hazarın sezonun kalan bö...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi