İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


SAYALARSPORDAN İSYAN BAYRAĞI

Tarih 02 Aralık 2021, 15:37 Editör İskender Kordu

Sayalarspor Kulüp Başkanı Ömer Yılmazdan flaş çıkış. Yılmaz, sporu gençlere spor yaptırmak için bir araç olarak gördüklerini, spor yapmak isteyen her gence kapılarının açık olduğunu söyledi.

SAYALARSPOR’DAN İSYAN BAYRAĞI

 

Sayalarspor Kulüp Başkanı Ömer Yılmaz’dan flaş çıkış. Yılmaz, sporu gençlere spor yaptırmak için bir araç olarak gördüklerini, spor yapmak isteyen her gence kapılarının açık olduğunu söyledi. IMG-0648-Kopya

“KAPIMIZ BÜTÜN GENÇLERE AÇIK”

 Yılmaz “Biz futbolu çocukların spor yapması için kullanıyoruz. Galibiyete dayalı bir düşünce ile spor yaptırmıyoruz. Sayalarspor olarak da bizler burada, kırsal bölgelerdeki çocuklarla uğraşıyoruz. Silivri’den de var çocuklarımız ama genel olarak bizim köylerimizden. Niçin oradan? Unutuldukları için. Sizlerin aracılığınızla da seslenmek istiyorum: Spor yapmak isteyen ne kadar genç varsa hepsine kapımız açık. Nereden olduğu önemli değil; köylerden, Silivri’den.” Dedi.

IMG-0673-Kopya

“DÜZELTİLMESİNİ TALEP EDİYORUM”

Silivri Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği’nin antrenman günleri ve saatleri ile ilgili yapılan toplantıda kendilerine haksızlık yapıldığını ileri süren Yılmaz hangi takımın antrenmanlarını pazartesi ve Cuma günü yapmayı kabul edebileceğini söyledi.

IMG-0661-Kopya
Yılmaz açıklamasında “Antrenmanlar için şu anda Müjdat Gürsu Stadı’nı kullanıyoruz. Ancak son yapılan toplantıdan sonra pek kullanma şansımızın kalmadığını düşünüyorum. Çünkü burada yapılan listede, bize verilen günler ve saatler idman yapmamıza engel. Bunun ne şekilde yapıldığı da bellidir zaten. Ama ben şahsen kulüpler birliği başkanı Ali Tonta’yı da arayarak bu sorunumuzu dile getirmiş bulunmaktayım. Son yapılan toplantıda bize verilen günleri hiçbir şekilde kabul etmediğimizi onlara söyledim. Pazartesi ve Cuma günü herhangi bir takım yapabiliyorsa buyursun yapsın. Sadece Pazartesi ve Cuma günü Sayalar’a ayrılmış. Ortada Çarşamba günü gibi tamamlayıcı bir antrenmanımız olmadığı için biz bu şekilde idman yapamayacağımızı söyledik. Sporcu sağlığı açısından da uygun değil. Cuma akşamı idman yapıp cumartesi günü nasıl maça çıkarsın? Veya Pazar günü lig maçı oynadıktan bir gün sonda pazartesi akşamı dinlenmeden antrenmana çıkmak ne kadar sağlıklı? Burada sporcularımızın sağlığı hiçe sayılmaktadır. Ben düzeltilmesini talep ediyorum. Pek de umudum yok. Talebimiz eşit şartlarda, adaletli bir dağılım olması. Biz cumartesi günü oynadığımız maçlardan önce Perşembe akşamı, Pazar günü oynadığımız maçlardan sonra da Salı ya da çarşamba akşamı antrenman yaparsak daha sağlıklı olur. Bu konuda diğer kulüplerle de görüşülerek ortak bir yol bulunabileceğini düşünüyorum. Bu şartlarda hangi kulüp Cuma günü idman yapıp cumartesi günü maça çıkmak ister. Ya da Pazar günü oynadıktan sonra dinlenmeden pazartesi akşamı antrenmana çıkar? Kimseyle kavga etmek istemiyoruz ama ortak bir yol bulunması gerekir.” İfadesini kullandı.
IMG-0678-Kopya

“ZOR ŞARTLAR ALTINDA SPOR YAPTIRIYORUZ”

Sayalarspor olarak zaten zor şartlar altında gençlere hizmet vermeye çalıştıklarını dile getiren Yılmaz “Biz zaten zor şartlarda gençleri oradan alıp Silivri’ye getirerek spor yaptırıyoruz. Hiçbir gelirimiz olmadan, kendi cebimizden, çocuklarımızın rızkından keserek buralara harcıyoruz. Yarın öbür gün bizim gibi insanlar da spora küserse köylerde ne spor yapabilecek bir genç kalır ne de yöneticilik yapacak birini bulursunuz.” Diye konuştu.

Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU

 

Bu haber 273 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

KUMBURGAZ BENİM AİLEM

KUMBURGAZ BENİM AİLEM Kumburgazpor Altyapı Teknik Sorumlusu Yasin Yazıcı, Kumburgazsporun ailesi haline geldiğini, kafasının rahat olduğu...

HAZIRLIK MAÇI SONUÇLARI

HAZIRLIK MAÇI SONUÇLARI Bölgesel Amatör Lig, Amatör 1.Küme ve Amatör 2.Küme hafta sonunu hazırlık maçları yaparak değerlendirdi.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi