İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


AKÇANSA FSM ORTAOKULU PROJELERE DOYMUYOR

Tarih 07 Mayıs 2022, 23:35 Editör İskender Kordu

B.Çekmece ilçesinin eğitim kurumlarından Akçansa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu projelere doymuyor. Bu projelerden biri de aldığı Sayıların Gizli Bahçesi eTwining Projesi.

AKÇANSA FSM ORTAOKULU PROJELERE DOYMUYOR

 

B.Çekmece ilçesinin eğitim kurumlarından Akçansa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu projelere doymuyor. Bu projelerden biri de aldığı Sayıların Gizli Bahçesi eTwining Projesi.

1 

Okulun bilişim teknolojisi öğretmeni Gülşah Çetin, müzik öğretmeni Leman Çıtak ve matematik öğretmeni Serap Yanardağ ile birlikte toplam 9 Türk ve 1 Azeri öğretmen ile birlikte  20 öğrencinin yer aldığı Sayıların Gizli Bahçesi eTwining Projesinde disiplinlerarası bir performansla ele alınıyor matematik.

5555
Sayıların gizli bahçesi anlamına gelen ‘The Secret Garden Of Numbers’ başlığı altında ortaya konulan projede zorluk derecesi yüksek olan matematik konularının Web 2.0 araçlarının eğlenerek öğrenmeleri amaçlanıyor öğrencilerin.
6666

Proje ortakları ve öğrencileri ile dolu geçen bu projede öğrencilerin Pi sayısı, binari sayıları, asal sayılar, fibonacci sayı dizisi hakkında bilgi sahibi olmaları, Web 2.0 araçlarını kullanarak eğlenerek öğrenmeleri amaçlanırken bu sayede öğrencilerin sürece aktif katılım gösterip, matematiğe karşı olumlu tutum sergileyerek problem çözme, akıl yürütme ve mantıksal ilişkiler kurma becerilerini geliştirmelerinin sağlanmasının hedeflendiği belirtiliyor. Ayrıca proje içeriklerinin bir çok sergi ve dergide yayınlandığı ifade ediliyor bugüne kadar.

image

Proje ortak ürünlerinden asal sayılar scratch kodlama oyununa bilişim teknolojisi öğretmeni Gülşah Çetin’in koordinatörlük yaptığı, projenin final ürününün müzik öğretmeni Leman Çıtak mentörlüğünde bütün proje öğrencilerine Bandlab programında kodlatıldığı aktarılıyor.
4444

Matematik öğretmeni Serap Yanardağ’ın da 2022 proje takvim çalışmasını yönettiği, proje sonu öğrenci katılım belgelerini hazırlayarak paylaştığı öğrenildi.
333

Kotlama ve STEM temelli çalışmalar ile öğrencilerin işbirliğine dayalı çalışma becerileri geliştirme, öğrenciler arası iletişim ve etkileşimi arttırma, yaşayarak ve eğlenerek öğrenme, yetkinliği öğrenmek için geliştirme, matematiğe yönelik olumlu tutum geliştirme, matematik becerilerini geliştirme ve dijital yetkinliği geliştirmelerinin hedeflendiği kaydedildi. Projede öğrencilerin çalışmalarını pekiştirmeleri için Kahoot, çevrimiçi oyunlar, Blogger, Ebook, wordwall, learningapps, scratch, phinish, emaze, renderforest, canva gibi dijital araçlardan faydalanıldığı belirtildi.

 

Bu haber 184 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

K.ÇEKMECEDE ÜÇLÜ MASA TOPLANTISI

K.ÇEKMECEDE ÜÇLÜ MASA TOPLANTISI K.Çekmecespor Kulüp Başkanı Ahmet Kurşun, K.Çekmece Metin Oktay Stadında maç oynama hakkı talep eden İstanbul Sinop...

KARAAĞAÇSPORUMUZU KUTLUYORUM/ NACİ HIZLAN

KARAAĞAÇSPORUMUZU KUTLUYORUM/ NACİ HIZLAN Karaağaçspor Onursal Başkanı Naci Hızlan bir mesaj yayınlayarak Süper Amatör Kümeye yükselen Karaağaçsporu kutladı


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi