İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


PROJE AKÇANSA FSMNİN İŞİ

Tarih 09 Mayıs 2022, 10:03 Editör İskender Kordu

Akçansa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu 2021-2022 yılında eTwinning projelerinde şaha kalktı.

PROJE AKÇANSA FSM’NİN İŞİ

 

Akçansa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu 2021-2022 yılında eTwinning projelerinde şaha kalktı.

 1

Arduino by Tinkercad başlıklı, kuruculuğunu Gülşah Çetin’in yaptığı eTwinning projesinde öğrencilerin robotik kodlama uygulamalarını farklı bir platformda kullanmalarını sağlamak amacıyla 2023 eğitim vizyonunda, ‘Gelecekte İçerik ve Kalite Odaklı Bir Bakış Açısı ile Çocuklarımızın Bilişim Teknolojilerini Üretim, Sorunlara Çözüm Geliştirme ve Hayallerini Gerçekleştirme’ aracı olarak kullanmaları hedefleniyor. Akçansa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu İngilizce öğretmeni Zeynep Ölmez’in de yer aldığı projede öğrencilerin farklı kültürlerle işbirliğine dayalı ve ortak çalışma yoluyla kodlama ve robotik bilgilerini geliştirdikleri gözlendi. Proje kapsamında çevrimiçi ve çevrimdışı ortamlarda öğrencilerin kodlama ve robotik çalışmaları için tinkercad platformunun kullanıldığı ifade edildi. Bütün proje öğrencilerinin fiziksel donanıma sahip olmasalar bile simülasyon yoluyla devre elemanlarını tanımaları, devrelerini ve kodunu blok tabanlı ve metin olarak kurmayı öğrendikleri belirtildi.

Projenin hayata geçirilmesinde ise 4 ülkenin işbirliği söz konusu.  Türkiye’den 7, Yunanistan’dan 2, Ermenistan ve Moldova Cumhuriyeti’nden de 1’er öğretmen olmak üzere 11 öğretmenin biraraya gelmesiyle ortaya çıkan bu projede öğrenciler Tincercadde karışık takımlarla kodladıkları şarkıyı yayınlayıp 3 boyutlu tasarımlar yaratarak storyjumperda Arduino çevre elemanlarını tanıttılar aynı zamanda.

iki
Projede ayrıca 7 Nisan Veri Koruma Günü’nde farkındalık yaratmak amacıyla da Tinkercad’de 3 boyutlu olarak ortak slogan da yazıldı anlamına uygun olarak.

Bu haber 166 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

K.ÇEKMECEDE ÜÇLÜ MASA TOPLANTISI

K.ÇEKMECEDE ÜÇLÜ MASA TOPLANTISI K.Çekmecespor Kulüp Başkanı Ahmet Kurşun, K.Çekmece Metin Oktay Stadında maç oynama hakkı talep eden İstanbul Sinop...

KARAAĞAÇSPORUMUZU KUTLUYORUM/ NACİ HIZLAN

KARAAĞAÇSPORUMUZU KUTLUYORUM/ NACİ HIZLAN Karaağaçspor Onursal Başkanı Naci Hızlan bir mesaj yayınlayarak Süper Amatör Kümeye yükselen Karaağaçsporu kutladı


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi