DUDULLU ŞAMPİYON: 1-0


Açıklama: U-15 ligi 31. grubun derbi mücadelesinde Dudulluspor, Dudullu Stadında rakibi Dolayobasporu misafir etti.
Kategori: U 15 LİGİ
Eklenme Tarihi: 08 Aralık 2013
Geçerli Tarih: 18 Ocak 2022, 10:45
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=21379


DUDULLU ŞAMPİYON: 1-0

 

U-15 Ligi 31.Grupta derbi mücadelesinde Dudulluspor,  Dudullu Stadı'nda rakibi Dolayobaspor'u misafir etti. Yenen takımın büyük ölçüde şampiyon olacağı mücadeleyi uzatma dakikalarında attığı gol ile 1-0 kazanan Dudulluspor şampiyonluğunu ilan etti.

 

Önemli mücadeleyi TFF İl Başkanı Yemen Ekşioğlu ve TFF İl Başkan vekili Ufuk Tatar'da izledi. Alican Özışık, Atakan Kozik ve Melih Yıldız hakem triosunun yönettiği mücadeleye iki takımda dengeli başladı, defans güvenliğini elden bırakmadan atak oynamaya çalışan iki takım da buldukları pozisyonları değerlendiremeyince ilk yarı başladığı gibi 0-0 bitti.

İkinci yarıya seyircisinin desteğini de alarak hızlı ve istekli başlayan deplasman takımı Dolayobaspor net pozisyonları bulan taraf oldu. Dudulluspor defansı ve kalecisi Kadir'in mükemmel oyunu Dolayoba'ya gol şansı vermedi. 55.dakikada Dolayobaspor'dan Seyithan ikinci sarıda kırmızı kartı görünce ortam da gerildi. 10 kişi kalan Dolayoba defansında da açıklar verip rakibine pozisyonlar vermeye başladı. Karşılıklı ataklarla geçilen mücadelenin uzatma dakikalarında Dudulluspor golü buldu. Süleyman Mert takımı adına attığı gol ile Dudulluspor'u 1-0 öne geçirip şampiyonluğu ilan eden golü attı.

 İki takım oyuncularıda oynadıkları üst düzey futbolla ilerisi için umut verdiler.

Haber ve fotoğraf: MURAT NAZİK