SON BİLET EROKUN: 4-2


Açıklama: U 17 Türkiye Birinciliği eleme maçında Erok iki kez ertelenen müsabakada Sancaktepesporu 4-2 mağlup ederek Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan son takım oldu.
Kategori: U 17 LİGİ
Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2015
Geçerli Tarih: 29 Eylül 2022, 23:29
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=29991


SON BİLET EROK’UN: 4-2

 

U 17 Türkiye Birinciliği eleme maçında Erok iki kez ertelenen müsabakada Sancaktepespor’u 4-2 mağlup ederek Türkiye  Şampiyonasına katılmaya hak kazanan son takım oldu.

erokspor8 001 

2 hafta önce oynanan ve 2-1 Sancaktepespor'un üstünlüğü ile devam edilirken 37.dakikada ani bastıran kar yağışı yüzünden ertelenen mücadele, geçtiğimiz hafta içine ertelenmişti. Geçtiğimiz hafta içi de Selimiye Stadı’nın zeminin karla kaplı olmasından dolayı bugüne ertelenen müsabakayı Şerif Şahin, Recep Karakurt ve Volkan Uçkan hakem triosu yönetti.

37.dakikada ve 2-1 Sancaktepespor'un üstünlüğü ile mücadele kaldığı yerden başladı. 3 dakika içinde birbirlerine üstünlük kuramayan takımlar soyunma odasına 2-1’lik sonuçla gitti.

İkinci yarıya Erokspor hızlı başladı. Etkili ataklarla Sancaktepe kalesine giden Beyoğlu temsilcisi 45.dakikada beraberlik golünü buldu: 2-2. Defansın arkasına atılan topa yetişen ve kalecinin üzerinde aşırtma vuruşla topu ağlarla buluşturan Uğur Caniklioğlu skoru 2-2 yapan golü kaydetti. İlerleyen dakikalarda iki takımın da ataklarından sonuç çıkmayınca mücadele 2-2 sona erdi. Normal süre beraberlikle sonuçlandığı için 10’ar dakikadan iki devrelik uzatma bölümüne geçildi.

Karşılıklı ataklarla başlayan 10 dakikalık uzatmanın ilk devresinin 6.dakikasında, gelişen Erokspor atağında topla ceza sahası dışında buluşan Fatih Karaca, düzgün bir vuruşla topu filelere yollayarak takımını 3-2 üstünlüğe taşıyan golü kaydetti. Bu golle moral bularak oyununda hakimi olan Yeşil Sarılılar ilk uzatmanın 8. dakikasında maçın yıldızı Fatih Karaca'nın attığı akıl dolu aşırtma vuruşu ile skoru 4-2 yaptı. Bu gol aynı zamanda ilk uzatma devresinin de skoru oldu.

İkinci uzatma devresindede skor avantajını koruyan Erokspor mücadeleyi 4-2 kazanarak Türkiye Şampiyonasına giden 14. takım oldu.

Haber ve fotoğraf. MURAT NAZİK