KİMSEYE BİR YANLIŞIMIZ OLMADI


Açıklama: Denizköşklersporda kadro dışı kalan Talat ve Vezir sessizliklerini Haber Ekspres Spor Servisine bozdu. Denizköşklersporun sezon başında Taşolukspordan kadrosuna kattığı Talat ile Esenyurt Acardan transfer ettiği Vezir kulüp başkanı Yılmaz Davetin açıklamaları üzerine cevap hakkını kullandı.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 06 Aralık 2019
Geçerli Tarih: 24 Ekim 2020, 08:39
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=52885


“KİMSEYE BİR YANLIŞIMIZ OLMADI”

 

Denizköşklerspor’da kadro dışı kalan Talat ve Vezir sessizliklerini Haber Ekspres  Spor Servisi’ne bozdu. Denizköşklerspor’un sezon başında Taşolukspor’dan kadrosuna kattığı Talat ile Esenyurt Acar’dan transfer ettiği Vezir kulüp başkanı Yılmaz Davet’in açıklamaları üzerine cevap hakkını kullandı.

 

Hem Talat hem de Vezir alınan kararlara saygı duyduklarını, kimseyi yarı yolda bırakmadıklarını, kimseye yanlışlarının olmadığını söyledi. Talat ve Vezir yaptıkları ortak açıklamada “Sezon başında bir çok kulüpten teklifler gelmesine rağmen biz para  için değil hatır için Denizköşklerspor’a geldik. Burada aldığımız rakamın çok üzerinde teklifleri geri çevirerek Denizköşkler’i tercih ettik. Bunun için de önemli fedakarlıklar yaptık. İşin bu noktaya gelmesini arzu etmezdik ikimiz de. Bizi, oynadığımız tüm kulüplerin başkanları, hocaları ve birlikte oynadığımız futbolcu arkadaşlarımız çok iyi bilirler. Nasıl karakterde oyuncu olduğumuzu da bilirler. Kimseye bir yanlışımız olmadı.” İfadesini kullandılar.

“BİZİM İÇİN PARA ÖNEMLİ  DEĞİL”

Talat ve Vezir teknik heyete karşı bazı hatalarının olmuş olabileceğini dile getirerek “Bizim de hocamıza karşı bir takım hatalarımız olmuş olabilir. Haber vermeden idmana gitmeyerek haklı durumdan haksız duruma düştük. Sezon başından beri söyledik geldiğimizde  de ‘Bizim için para önemli değil.’. Vezir ve Talat isminin böyle bir olayın içinde anılmasından dolayı rahatsız olduk. Biz halen Denizköşklerspor’un lisanslı sporcularıyız. Ne olursa olsun camiamıza karşı bir kırgınlığımız yok. Camiamızdan bir davet geldiği takdirde terimizin  son damlasına kadar Denizköşkler formasını giymek ve başarıda bizim  de payımızın olmasını istiyoruz.” Dediler.

EDİTÖRÜN NOTU: Hem Talat hem de Vezir’i kardeşim gibi severim. Bu röportaj talebi kardeşlerimden geldiğinde iki kardeşime  de cevap hakları olduğunu, ne zaman isterlerse biraraya gelebileceğimizi, seslerini duyurabileceğimi söyledim. Bunun üzerine akşam saatlerinde biraraya gelerek bu röportajı gerçekleştirdik. Şunu rahatlıkla  ifade edebilirim ki iki kardeşimiz de yaşanılanlardan ve isimlerinin böyle bir olayla anılmasından dolayı hem son derece rahatsız hem de üzgün. Yaşanılanların da iki kardeşimize iyi bir ders olduğunu düşünüyorum. Böyle bir olay yüzünden iki oyuncunun kadro dışı kalmalarını eski bir futbolcu  olarak çok iyi  anlayabiliyorum ancak sezonun ortasında bu oyuncuların spor yapmalarına  engel olmak, yaptıklarından ders çıkarmalarına  yardımcı olmamak da bence doğru bir yaklaşım değil. Herkes hata yapabilir. Başkan da, teknik direktör de, futbolcu da. Kimse mükemmel değil. Burada büyüklük göstermesi  gereken Denizköşklerspor yönetimi  ve teknik heyetidir. Her ailede olduğu camialarda da yaramaz çocuklar vardır. Bir çocuk yaramazlık yaptığında nasıl evden dışlayamıyorsanız camialar da bu konuda daha yapıcı davranmalı bana göre. İnsanları kaybetmek çok kolaydır. Öğrenmenin ve öğretmenin yaşı yoktur. Ben bu olayın tatlılıkla çözüleceğine, iki tarafın da bu olayın daha da büyümeden uzlaşmacı bir tavırla çözeceklerine inanıyorum.