ÇATALCAYA ORDU DARBESİ: 3-1


Açıklama: TFF 3.Lig 1.Grupta zirve hesapları yapan Çatalcaspor kendi sahasında ve seyircisi önünde ligde kalma savaşı veren 52 Orduspora özellikle ikinci yarıdaki kötü oyunuyla 3-1 mağlup olarak liderle arasındaki puan farkını 5e indirme şansını değerlendiremedi.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 26 Ocak 2020
Geçerli Tarih: 04 Nisan 2020, 03:11
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=53573


ÇATALCA’YA ORDU DARBESİ: 3-1

 IMG-3721

TFF 3.Lig 1.Grupta zirve hesapları yapan Çatalcaspor kendi sahasında ve seyircisi önünde ligde kalma savaşı veren 52 Orduspor’a özellikle ikinci yarıdaki kötü oyunuyla 3-1 mağlup olarak liderle arasındaki puan farkını 5’e indirme şansını değerlendiremedi.

 IMG-3745

 Zirvedeki takımların tel tel döküldüğü haftada Çatalcaspor da bu furyaya eşlik ederken ikinci yarıdaki tanınmayan futboluyla da ilerleyen haftalar için kötü sinyaller verdi.

IMG-3752

 İlk yarıda vasat bir oyun ortaya koyan temsilcimiz ikinci yarıda son 5 dakika hariç tanınmayacak kadar kötü bir futbol sergileyerek haftalar sonra  Play Off sınırının dışına çıktı. IMG-3763

Çatalca Stadı’nda oynanan maça iki takım da kontrollü bir oyun anlayışı içinde başladı. Maça golü düşünerek biraz daha önde oynayan Çatalcaspor kendi sahasında geniş alanlar bıraktı.

IMG-3759

Gol için yüklendiği dakikalarda nadir gelişen 52 Ordu ataklarında savunmada dengesiz yakalanan temsilcimiz 20. Dakikada Altan Kılıç’ın golüyle 1-0 yenik duruma düştü.

IMG-3733

Çatalcaspor golden sonra daha dengeli ve kontrollü bir oyun anlayışı içinde beraberlik golünü bulmaya çalıştı. İlk yarının sonuna kadar yüklenen ev sahibi ekip 44. Dakikada gole en çok yaklaştığı pozisyonda da Ömer Faruk Acı ile altıpasın hemen önünde yakaladığı fırsatı değerlendiremedi.

IMG-3769

 Soyunma odasına 1-0 yenik giden Çatalcaspor ikinci yarıda ilk yarının aksine  dağınık bir görüntü ortaya koydu. 52 Orduspor ikinci yarıda ortasahaya ağırlığını koyarak ikinci bölgenin kontrolünü elinde tutarak oynadı.

IMG-3794

Çatalcaspor ikinci yarının büyük bölümünde organize olamazken konuk 52 Ordu da yakaladığı fırsatlardan golle döndü. 73. Dakikada Uğur Durmuş’un golüyle 2-0 öne geçen konuk takım 89. Dakikada Altan Kılıç’ın golüyle fişi çekti: 0-3.

IMG-3768

Uzatma bölümünde farkı en azından indirmek isteyen Çatalcaspor belki  de maç boyunca  yakalayamadığı fırsatları yakaladı.

IMG-3789

90. Dakikada Bora Yelken’le skoru 3-1 yapan Sarı Kırmızılılar kalan sürede girdiği pozisyonlardan boş dönünce haftayı puansız kapatmak zorunda kaldı. 52 Ordusporlu futbolcular maçın ardından galibiyet sevincini kendisini deplasmanda desteklemek için gelen  taraftarlarıyla paylaştı. Çatalcaspor da özellikle ikinci yarıda bu sezonki en kötü futbolunu ortaya koyarak takım halinde hayal kırıklığı yarattı.

Haber: İskender KORDU