TEPECİK ATTI, KAÇAMADI: 1-1


Açıklama: Misli.com 3.Lig 2.Grupta sezonun açılış haftasında B.Çekmece Tepecikspor ilk yarısını 1-0 önde kapattığı maçta kendi saha ve seyircisi önünde Yozgat 1959 FKyla 1-1 berabere kalarak önemli bir fırsatı değerlendiremedi.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2020
Geçerli Tarih: 28 Kasım 2020, 19:53
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=55266


TEPECİK ATTI, KAÇAMADI: 1-1

 

Misli.com 3.Lig 2.Grupta  sezonun açılış haftasında B.Çekmece  Tepecikspor  ilk yarısını 1-0 önde kapattığı  maçta kendi saha ve seyircisi önünde Yozgat 1959 FK'yla 1-1 berabere kalarak önemli  bir fırsatı değerlendiremedi.

 IMG-5445

Covid-19 önlemleri nedeniyle Tepecik Şenol Güneş Stadı'nda seyircisiz oynanan maçın 90 dakikası tam bir taktik savaşına sahne oldu.

IMG-5467
Maça oldukça etkili başlayan  temsilcimiz ilk  dakikalardan itibaren rakip  sahaya yerleşti. İlk  dakikalarda oldukça diri bir görüntü ortaya koyan Yeşil Beyazlılar 12. dakikada Kadir Yılmaz Çelik'in golüyle 1-0 öne geçti. İlk yarı boyunca rakibini kalesine yaklaştırmayan ev sahibi ekip ikinci bölgede de topa sahip olarak üçüncü bölgede daha etkili taraf oldu.
IMG-5500
Konuk Yozgat 1959 FK ise ikinci bölgeyi geçmekte, topu üçüncü bölgeye  taşımakta ve organize olmakta zorlandı. Devre boyunca oyunun kontrolünü elinde tutan ev sahibi ekip soyunma odasına da 1-0 önde gitti. İkinci yarıya  da iyi başlayan temsilcimizde özellikle 60. dakikadan itibaren yorgunluk belirtileri başladı.
IMG-5527
Oyunun ilk yarısında topu rakibe bırakan, oyunu kendi sahasında kabul ederek kontraataklarla sonuca gitmeyen çalışan konuk Yozgat temsilcisi 60. dakikadan itibaren vites büyüttü. Ortasahada Sefer Kanıtemiz ve  Kayhan Arduç'un özellikle topsuz oyunda ve  takım savunmasında katkıları düşünce Yunus Yaşar neredeyse savunma önünü tek başına kapatmaya çalıştı. Bu  da ev sahibi ekipte hatlar arası mesafelerin kopmasına, birinci  bölge ile üçüncü  bölge arasındaki mesafelerin açılmasına neden oldu.
IMG-5608
Bu bölümde ortasahayı ele  geçiren konuk takım 69. dakikada Semih Oğuz'un golüyle skoru 1-1 yaptı. Maçın son bölümünde teknik direktör Enver Şen kulübedeki bütün kozlarını kullanmasına  rağmen maçta başka gol olmayınca iki takım da sezonun ilk haftasında puanları paylaşmak zorunda kaldı.

Haber ve fotoğraf: İskender KORDU