SİLİVRİYE YILDIRIM DÜŞTÜ: 0-2


Açıklama: Misli.com 3.Lig 4.Grupta ilk haftada deplasmanda Karaköprü ile 1-1 berabere kalan Silivrispor kendi sahasında çıktığı ilk maçta Bursa Yıldırım önünde hayal kırıklığı yarattı.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2020
Geçerli Tarih: 28 Kasım 2020, 19:29
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=55297


SİLİVRİ’YE YILDIRIM DÜŞTÜ: 0-2

 

Misli.com 3.Lig 4.Grupta ilk haftada deplasmanda Karaköprü ile 1-1 berabere kalan Silivrispor kendi sahasında çıktığı ilk maçta Bursa Yıldırım önünde hayal kırıklığı yarattı.

 IMG-5824

Silivri Stadı’nda oynanan maça iki takım da kontrollü bir oyun anlayışıyla başladı. İlk dakikalarda iki takım da savunma güvenliğini ön plana çıkaran bir oyun anlayışı içinde olunca özellikle ilk yarım saatlik bölüm neredeyse pozisyonsuz geçti. İlk yarım saatlik bölümden sonra Silivrispor orta sahasında yorgunluk belirtileri erken başladı.

IMG-5832
Merkez orta sahayı paylaşan Ardahan Gündoğdu ve Ömer Faruk Acı ikisi de birlikte sadece hücumu düşünüp savunma anlamında geri dönmeyince ilk yarının son bölümünde konuk ekip orta sahada özellikle Ardahan’ın kaptırdığı toplarla tehlikeli bir şekilde gelmeye başladı. 45+1. dakikada sağ taraftan gelen ortayı ön direkte tamamlayan Hüseyin Atalay ilk yarı boyunca takımın yakaladığı en net fırsatı gole çevirerek Bursa Yıldırım’ın soyunma odasına 1-0 önde gitmesini sağladı. İlk yarının en çok aksayan ismi olarak öne çıkan Ardahan ikinci yarıda da sahaya çıkınca Bursa Yıldırım orta sahadaki bu zaafı kullanmaya devam etti. Orta sahada sürekli toplar kaptıran Silivrispor 51. dakikada yine Hüseyin Çelik’in golüyle 2-0 yenik duruma düştü. Teknik direktör Sertan Güriz skor 2-0 olduktan sonra Ardahan ve Oğulcan’ı çıkarıp yerlerine Sercan ve Gökhan’ı almasına rağmen oyunun şekli fazla değişmedi.
IMG-5894-IIII
Orta sahada topa Muhammet Öz’le sahip olan Bursa Yıldırım sahanın hemen hemen bütün bölgelerinde çoğalarak aynı topun arkasına en az iki kişiyle geçti. Silivrispor’un birinci bölge ile üçüncü bölge arasındaki bağlantıyı tamamen koparan Bursa temsilcisi ev sahibi ekibi uzun toplarla oynamaya zorladı. Savunmada da dikkatli olan yeşil beyazlılar kontrataklarla da üçüncü gole yaklaştı. Maçın son dakikalarında Silivrispor biraz canlansa da aradığı golü bulamayınca ikinci haftayı puansız kapatmak zorunda kaldı.

Haber: İskender KORDU