ÇATALCA İYİ YOLDA/ İSKENDER KORDU YAZIYOR


Açıklama: Bu sezon ligde yenilgisiz yoluna devam eden Çatalcasporun lider Serik Belediye ile oynadığı maçta 1-1 berabere kalsa da ortaya koyduğu futbolla sınıfı geçti.
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2019
Geçerli Tarih: 21 Nisan 2024, 01:34
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=52023


ÇATALCA İYİ YOLDA

 

Bu sezon ligde yenilgisiz  yoluna devam eden Çatalcaspor’un lider Serik Belediye  ile oynadığı maçta 1-1 berabere kalsa da ortaya koyduğu futbolla sınıfı geçti.

 

Sezon başından beri en iyi Çatalcaspor performansını ortaya koydu Sarı Kırmızılılar. Yedikleri gol de nazar boncuğu olsun. Oyunu 85 dakika  forse eden teknik direktör Cahit Erçevik son dakikalarda yapılan hataların  da mutlaka muhasebesini yapacaktır. Bardağın dolu taraflarından bahsedelim önce. Puan durumuna baktığımızda üçüncü hafta sonunda puan durumunun en tepesindeki takımı 85 dakika kalenize yaklaştırmıyorsunuz. Oraya kadar da 1-0 öne geçiyor 4’ü, 5’i de kaçırıyorsunuz. Sadece hücumda değil aynı coşkuyu savunmada da gösteriyorsunuz. Takım halinde topun arkasına geçiyor, rakibe alan vermiyor, cezasahasına bile sokmuyorsunuz. Cahit Hoca gerçekten bu takıma dokunmuş.  Peki yeterli mi bu kadarı? Kesinlikle yetmez. Çünkü bu oyunu her hafta oynayabilmelisiniz. Futbolda hedefe ulaşmak istiyorsanız istikrar önemlidir. Bu oyunu Serik’e karşı oynayıp kendinizden aşağıdaki takımlara karşı aynı ciddiyeti gösteremezseniz beklentilere cevap veremezsiniz. Serik maçındaki oyunun bende yarattığı beklenti belki erken şampiyonluk oldu. Bu oyunun karşılığı kesinlikle zirve olmalı. Bunu da ilerleyen haftalarda birlikte göreceğiz. Bakalım aynı oyun anlayışını, aynı taktik disiplini ve 90 dakikalık devamlılığı diğer maçlarda gösterebilecekler mi? Bunu da hep birlikte bekleyip göreceğiz. Gelelim bardağın boş taraflarına. Teknik direktör Cahit Erçevik’i Çatalcaspor’dan ayrıldığı uzun aradan sonra kendini oldukça geliştirmiş, üstüne koymuş buldum. Demek ki Erçevik çalıştırdığı her takımda üstüne koyarak gelmiş Çatalcaspor’un başına. Ancak Erçevik’in oyunun son bölümlerde yaptığı değişiklikler takımın biraz yaslanmasına neden oldu. Geçtiğimiz haftanın yıldızı Ömer Faruk Acı’nın takım 1-0 öndeyken takım savunması  adına bir coşku göremedim. Çatalcaspor adına bu maçta skorun 2-0 olması değil 1-0’ın korunması daha da önemliydi son dakikalarda. Belki değişiklikler de bu düşünceyle oldu ama sahada bunu göremedik. 85 dakikalık mükemmel oyun üzerine son bölümde özellikle ortasahada savunma anlamında yaşanan zafiyetler 3 puanı sonuna kadar hak eden Çatalcaspor’a ve Cahit Erçevik’in emeklerinin bir anlamda boşa  gitmesine neden oldu.