K.ÇEKMECE DERBİSİNDE OLAY!


Açıklama: U 19 A Ligi 3.Grupta şampiyonu belirleyecek maçta K.Çekmecenin iki temsilcisi K.Çekmecespor ile Kanaryspor kozlarını final gibi maçta paylaştı. K.Çekmece Metin Oktay Stadında oynanan maç başından sonuna kadar büyük bir çekişme içinde geçti.
Kategori: U 19 LİGİ 1.AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 27 Şubat 2018
Geçerli Tarih: 21 Nisan 2024, 02:12
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=45133


K.ÇEKMECE DERBİSİNDE OLAY!

 

U  19 A Ligi 3.Grupta şampiyonu belirleyecek maçta K.Çekmece’nin iki temsilcisi K.Çekmecespor ile Kanaryspor kozlarını final gibi maçta paylaştı. K.Çekmece Metin Oktay Stadı’nda oynanan maç başından sonuna kadar büyük bir çekişme içinde geçti.

 

Haftanın maçını Fikret Hakan Abay, Serkan Sert ve Doğukan Akgül hakem triyosu yönetti. Yoğun güvenlik önlemleri altında başlayan maç öncesinde de stadın etrafında kuş uçurtulmadı.  Beraberliğin K.Çekmecespor’a yettiği maçta ilk gol konuk Kanaryaspor’dan geldi.

 39. Dakikada konuk takımda Selçuk yaklaşık 35 metreden fileleri havalandırarak skoru Kanaryaspor lehine 1-0 yaptı. Bu gol aynı zamanda ilk yarının da skoru oldu. İkinci yarıya daha etkili başlayan Kanaryaspor sağlı sollu ataklarla rakip kaleyi bunalttı.

 Maçın son bölümlerinde ise bütün riskleri alarak beraberlik golü için yüklenen K.Çekmecespor 83. Dakikada penaltı kazandı. Penaltı atışında topun başına geçen Aykut topu filelere göndererek skoru 1-1 yaptı. Kanaryaspor’da ilk yarıda sarı kartı bulunan Ayhan ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyundan atılınca konuk takım sahada 10 kişi kaldı.

Ayhan’ın kırmızı kartına tepki gösteren Azat da tepkisini arttırınca hakem tarafından kırmızı kartla oyun dışına davet edildi. Bu kırmızı kartın ardından tribünler de gerildi. Tribünlerin de gerilen atmosfere eşlik etmesiyle birlikte maçın hakem üçlüsü mücadelenin kalan kısmını oynatmayarak maçı tatil etti. Sahada çıkan olaylardan dolayı da Kanaryaspor’dan İbrahim, Selçuk ve Uğurcan’ın da kırmızı kartla cezalandırıldığı, maçla ilgili kararın da hakemin raporları doğrultusunda federasyon tarafından verileceği kaydedildi.