BEREKETLİ OYNADI KAVACIK KAZANDI: 0-1


Açıklama: Süper Amatör Küme 8.Grupta oynanan maçta K.Çekmece Tokat Bereketli kendi sahasında konuk ettiği Kavacıka 1-0 yenilerek taraftarlarının önünde haftayı puansız kapatmak zorunda kaldı.
Kategori: SÜPER AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 02 Aralık 2023
Geçerli Tarih: 19 Nisan 2024, 14:48
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=70255


BEREKETLİ OYNADI KAVACIK KAZANDI: 0-1

 

Süper Amatör Küme 8.Grupta oynanan maçta K.Çekmece Tokat Bereketli kendi sahasında konuk ettiği Kavacık’a 1-0 yenilerek taraftarlarının önünde haftayı puansız kapatmak zorunda kaldı.

 IMG-1682-Kopya

Yeşilova Kemal Aktaş Stadı’nda oynanan maça iki takım da istekli ve arzulu başladı. K.Çekmece temsilcisi güçlü rakibi önünde sahaya iyi yayılarak hem toplu hem de topsuz oyunda iyi bir direnç ortaya koydu. Rakibine oyununu kabul ettirmekte zorlanan konuk Kavacıkspor oyunu daha çok kendi sahasında kabul ederek kontrataklarla sonuca gitmeye çalıştı. Ev sahibi ekip maç boyunca yakaladığı fırsatları değerlendiremezken Kavcık kalecisi Eray yaptığı kurtarışlarla galibiyette öne çıkan isim oldu. Kavacık savunması da 90 dakika boyunca inanılmaz bir mücadele örneği ortaya koyarken ev sahibi ekip son vuruşlardaki beceriksizliğinin kurbanı oldu. Maçın tek golü konuk ekip adına 32. Dakikada Adem İnanç’ın penaltı atışından geldi.

IMG-1685-Kopya

MAÇTAN DAKİKALAR

Dk.13) Kavacıkspor atağında Mehmet Yazıcı'nın uzaktan çektiği şutta top yandan auta çıktı.

Dk.16) Soldan yapılan ortada Tugay Tunç'un röveşatasında top yan direğin yanından aza farkla auta çıktı.

Dk.18) Yine sol kanat organizasyonu ile gelişen ev sahibi takım atağında Tugay Tunç ceza alanı dışından sert bir şut çekse de kaleci Eray soluna uzanıp topu çıkardı.

Dk.22) Kendi yarı alanından etkili bir çıkış yapan ev sahibi takımda Tugay sağdan kaçan Ufuk'un koşu yoluna topu bıraktı. Onun da ceza alanı yaptığı ortada topla buluşan yine Tugay olurken, kontrol ettikten sonra kaleye yönelerek kaleci Eray'ı da geçti. Bu oyuncunun vuruşunda araya giren savunma oyuncusu topu çelerek mutlak golü engellemiş oldu.

Dk.30) Tokat Bereketli atağında topla en son buluşan isim Özkan olurken sol çaprazdan çektiği sert şutta top uzak kale direği yanından auta çıktı.

Dk.32) Sağ kanattan ani gelişen Kavacıkspor atağında Arda Tuzluoğlu topla buluşup hızla rakip alanda koşusunu yaptı. Arda Tuzcuoğlu ceza alanına girdiği anda yapılan müdahale ile yerde kalınca karşılaşmanın hakemi penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Yeşil-Beyazlı ekibin Kaptanı Adem İnanç ters köşeden fileleri havalandırdı: 1-0.

IMG-1699-Kopya

Dk.36) Ev sahibi takım atağı kornere dönüştü. Sol kanattan kullanılan atışta ceza alanına inen yüksek topa iyi yükselen Hacı Arif Evmez'in kafa vuruşunda top üst direkten geri döndü.

Dk.40) Sol kanattan gelişen ev sahibi takım atağında ceza alanı arka direk yönüne yapılan ortada bom boş durumda topla buluşan Ufuk zoru başarıp topu yandan auta gönderdi.

Dk.46) İkinci yarının ilk etkili atağı ev sahibi takımdan geldi. Ufuk Kuru sol taraftan kaçıp çizgiye inip kaleye yönelse de ön direkte kendisini karşılayan Kaleci Eray Seyyal topu uzanıp kornere çeldi.

Dk.51) Bu kez sol kanat atağına çıkan konuk Kavacıkspor takımı oldu. Topla buluşan Nuri dikine gittikten sonra ceza alanına giriş yaptı çektiği sert şutta Kaleci Elyamin uzanıp topu çıkardı.

Dk.59) Tokat Bereketli takımında Tugay Tunç imzalı bir deneme de uzaktan gelirken kaleci Eray Seyyal sağına uzanıp direk dibinden topu çıkardı.

Dk.77) Sol kanattan bir kez daha atağa çıkan Kavacıkspor'da Nuri çizgiye inmeden ceza alanı arka direk yönüne koşusunu yapan Mahmut Kemal'e topu gönderse de zamanlama hatası ile yükselen Yeşil-Beyazlı futbolcunun vuruşunda top yandan auta çıktı.

Dk.78) Karşı atakta yapılan faul sonrasında kazanılan serbest atışta A.Rahman'ın vuruşunda top yandan auta çıktı.

Dk.80) Yine ani bir çıkış deneyen konuk takımda Arda Tuzluoğlu sağdan iyi kaçtı. Ön direk yönüne koşusunu yapan Mahmut Kemal'e topu aktarsa da onun vuruşunda açıyı kapatan Kaleci Elyamin topun sahibi oldu.

Dk.84) Halil İbrahim ile gelişen atakta sağ taraftan ceza alanına girdikten sonra yapılan vuruşta Zeynel Baran bir kez daha çizgi önünden topu çıkaran isim oldu.

Dk.90+7) Maça verilen 7 dakikalık sürede bir de sakatlık anı geçilirken son saniyeler atağında rakip ceza alanı yayı üzerinde Hacı Arif düşürüldü. Kazanılan serbest atışta son şansta topun başına Özkan geçti. Çektiği çok sert şutta kaleci Eray doksandan uzanıp topu kornere çeldi. Kornerden gelen topa karambolde yapılan vuruşta Baran bir kez daha topu çizgi önünden çıkardı.

Haber: TALİP ERCAN/ Fotoğraflar: İskender KORDU