İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KÜNYE

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


GEREKİRSE BİZ DE BURADA OYNAMAYACAĞIZ

Tarih 08 Aralık 2023, 00:57 Editör İskender Kordu

Avcılar Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Yunus Yıldırım bu akşam yönetim kurulunu toplayarak düzenlediği basın toplantısında Avcılarda yabancı takım istemediklerini, Avcılar Atatürk Stadyumunun kendilerine bile yetmediğini söyledi.

“GEREKİRSE BİZ DE BURADA OYNAMAYACAĞIZ”

 DVbh

Avcılar Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Yunus Yıldırım bu akşam yönetim kurulunu toplayarak düzenlediği basın toplantısında Avcılar’da yabancı takım istemediklerini, Avcılar Atatürk Stadyumu’nun kendilerine bile yetmediğini söyledi.

 DVbh

“BİZLER BURAYA YABANCI TAKIM İSTEMİYORUZ”

Yıldırım yaptığı açıklamada “Bizler buraya yabancı takım istemiyoruz. Artı Futbol Federasyonu, İASKF buraya kendi kafasına göre bize takım yollamasın. Avcılar Kafkas Kartalları Spor Kulübüyle de kişisel bir sorunum yok. Burada antrenman saatleri 16.00’da başlıyor gece 12’de bitiyor. Antrenman saatimiz olmadığı için cumartesi Pazar gününe da saat alıyoruz. Yabancı takımlar buraya geldiği zaman bizim soyunma odalarımızı  tekmeliyorlar, dolaplarımızı tekmelemişler, kırmışlar, her türlü pisliği yapmışlar. Başka yabancı takımları buraya verdikleri zaman kendi takımlarımız deplasmana gidiyorlar. Niye deplasmana gidelim? Biz kendi sahamızda oynayacağımız yere bir de deplasmana gittiğimiz zaman bu kez belediyeden de ekstra otobüs alamıyoruz. Bir otobüs kiralıyorsun en kısa yer Bin 500 Lira. Burası amatör spor kulübü zaten. Gelirimiz yok. Gelirimiz olmadığı gibi bir de bunlarla mı uğraşalım? Yusuf Kara Müdürümüz de yazmış olduğu dilekçede Avcılar Atatürk Stadyumu’na yabancı takım istemediğini, verildiğ takdirde de Avcılar’daki takımlar dahil olmak üzere sahayı kapatacağını söyledi. Bizler de amatör spor kulüpleri olarak buna destek veriyoruz. Gerekirse biz de burada oynamayacağız. Biz de İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na dilekçe yazdık. Biz burada Avcılar’ın takımları hariç takım istemiyoruz. Buraya gelecek olan takıma bütün kulüplerimiz kesinlikle karşı duracaktır.” İfadesini kullandı.

Görüntülenemeyen BBQg kodlu dosya

“BENİ TEHDİT BİLE ETTİLER”

Avcılar’da bulunan tüm amatör spor kulüplerinin sıkıntısının aynı olduğunu kaydeden Yıldırım “Bütün kulüplerin sıkıntısı aynı. Biz antrenman saati bulamıyoruz. 3-4 sene önce dilekçe verdim İASKF’ye. Gerekirse suç duyurusunda bulunac ağım. Önüne gelen iki tane hoca, bir futbol okulu kurarak futbol okulundan federe oluyorlar. Tesis var mı, yok mu hiç araştırmadan bu takımları federe yapıyorlar. Böyle bir durumda Avcılar Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği’ne de sormaları lazım. Yukarıda 11-12 tane takım var amatör olmak için sırada bekliyorlar. Bazı takımlar aba altından sopa gösteriyorlar. Beni tehdit bile ettiler. Bana 20-30 Bin Lira para teklif ettiler. Tahtakale’den sonra bitti. Avcılar Atatürk Stadyumu’nda artık kapasite doldu. Bundan sonra yerimiz yok. Bazı kulüp olmak isteyen oluşumlar da böyle işler için siyaseti sokmasınlar. Siyaseti sokacak adam gitsin siyaset yapsın.” Şeklinde konuştu.

DVbh

“ORAYA BİR KULÜP DAHA GELİRSE NEFES ALACAK YERİMİZ KALMAZ”

Avcılar Atatürk Stadyumu’nun Avcılar kulüpleri için bir velinimet olduğunu kaydeden Yıldırım “Avcılar Atatürk Stadyumu Allah’tan yapılmış.  Soyunma odaları ve kendi yerimiz var. Allah’tan bu stat yapılmış da 17 kulüp rahat bir şekilde nefes almış. Oraya bir kulüp daha gelirse nefes alacak yerimiz kalmaz. Bazen bir sahayı üçe bölerek üç takım çalışıyoruz. 75 kişi bir sahada antrenman yapıyor.” Dedi.

Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU

Bu haber 349 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

KANDİLİNİZİ KUTLARIM/ ERSİN ACAR

KANDİLİNİZİ KUTLARIM/ ERSİN ACAR Saadet Partisi Çatalca Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Ersin Acar tüm İslam Aleminin, Türk halkının ve amatör futbol ...

ACAR BİRİNCİ SIRADAN MECLİS ÜYESİ ADAYI OLDU

ACAR BİRİNCİ SIRADAN MECLİS ÜYESİ ADAYI OLDU Özörencikspor Kulüp Başkanı Ersin Acar Saadet Partisinden Çatalca Belediyesi Meclis Üyeliği için birinci sırdan lis...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi