İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


FİYATLAR DÜŞTÜ HALK OZANLARI BALIKLAR İÇİN MANİ YAZDI

Tarih 17 Mayıs 2024, 17:23 Editör İskender Kordu

Beylikdüzü merkezde bulunan Balıkçı Kenan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi tesislerinde Karadeniz alası ve somonunun fiyatları 120 liraya düşünce halk ozanları balıklara mani yazdı.

FİYATLAR DÜŞTÜ HALK OZANLARI BALIKLAR İÇİN MANİ YAZDI

Beylikdüzü merkezde bulunan Balıkçı Kenan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi tesislerinde Karadeniz alası ve somonunun fiyatları 120 liraya düşünce halk ozanları balıklara mani yazdı.
DJI-20240516-135939-058
Beylikdüzü’nde bulunan Balıkçı Kenan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi tesislerinde Karadeniz alası ve somon balığının kilosu 300 liradan 120 liraya kadar düştü. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği balıklar, halk ozanlarına da mani yazdırdı.
“KILÇIK YOK, LEZZETİ ÇOK”
Vatandaşlar balığı daha çok sevsin diye kampanyalara devam ettiklerini belirten Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’nin kurucusu Balıkçı Kenan Balcı, “Halkımıza balığı sevdirmek için fiyatları indirdik. Denizlerimiz de o kadar güzel ve lezzetli balıklar veriyor ki, bu nimetlerden halkımızda faydalansın istedik. Balık anne sütü ile eşdeğer. Bir kilo balığın fiyatı 120 lira. Kılçık yok, lezzeti çok. Karadeniz alası ve somonu 300 liradan 120 liraya kadar düştü. Halkımıza haftada üç, dört kez balık yemelerini öneriyorum. Çünkü fiyatlar çok uygun.” diye konuştu.
DJI-20240516-135913-269
“HALKIMIZ UCUZ BALIK YESİN İSTİYORUM”
Karadeniz alası ve somonun fiyatlarından memnun olduklarını da belirten yarım asırlık Balıkçı Kenan Balcı, “100 kilo yerine ton satıyoruz. Çok sattığımız için de memnunuz. Halkımız balığa daha çok önem göstersin diye fiyatları düşürdük. Bu yaştan sonra Kenan yese ne olur yemese ne olur. Gelecekte torunlarımız var. Onlar yesin istiyoruz. Bakın Karadeniz, Marmara Türk halkına bir armağandır. Karadeniz’den balık fışkırıyor. Şimdi de Karadeniz alası, Karadeniz somonunun mevsimi. İmkanı olan vatandaşlarımız dolaplarını doldursun.” ifadesini kullandı.
IMG-8788
BALIKLARA TÜRKÜ SÖYLEDİLER

Balık fiyatlarının düşmesi halk ozanlarına da mani yazdırdı.  45 yıllık meslek hayatında ilk defa Balıkçı Kenan tesisinde balıklara maniler söylediğini ifade eden aşık Mustafa Kurbanoğlu, “Ben 45 yıllık halk sanatımda her şeye türkü yazdım ama Balıkçı Kenan sağolsun balıklara da türkü söyletti. Balıklara da türkü söyleniyormuş. Bu ilki Balıkçı Kenan’da yaşadık.” diye konuştu.

Bu haber 125 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BASKETBOL

TOLGA ÇINAR KÜÇÜKAYASOFYADA

TOLGA ÇINAR KÜÇÜKAYASOFYADA Amatör 1.Küme ekiplerinden Küçükayasofyadan flaş transfer.

KAVAKLI STRES ATTI

KAVAKLI STRES ATTI Grubunu şampiyon tamamlayarak 1.Amatör Kümeye yükselen Kavaklısporda futbolcular kulüp başkanı Murat Kilcinin yönet...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi