İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


AYDENİZ PROTESTO ETTİ ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Tarih 08 Haziran 2024, 00:26 Editör İskender Kordu

K.Çekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği genel kuruluna son anda adaylıktan çekilen İFA Kulüp Başkanı Aydın Aydenizin hareketi damga vurdu.

AYDENİZ PROTESTO ETTİ ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

 

K.Çekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği genel kuruluna son anda adaylıktan çekilen İFA Kulüp Başkanı Aydın Aydeniz’in hareketi damga vurdu.

 b56849a6-fc0a-419b-ba71-b00e6c34aede

Aydeniz’in hazirun listesinde 38 spor kulübü başkan ve temsilcisine karşın 81 kulüp temsilcisi olmayan kişi ile seçime gidildiği gerekçesiyle adaylıktan çekilerek seçimi protesto ettiği kaydedildi.

“KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANINI 41 AMATÖR SPOR KULÜBÜNÜN SEÇMESİ GEKEKİR”

Adaylıktan çekilen Aydeniz yaptığı açıklamada “K.Çekmece ilçesinde bulunan çoğu amatör spor kulüpleri ismi üstünde K.Çekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkan ve yönetimini sadece amatör spor kulüplerinin seçmesi daha etiktir. Biz yönetim kurulu listemizin tamamını kulüp başkanlarından oluşturarak seçime girmek istedik. Buna karşın 24 kulüp başkanı ve temsilcisine karşı 70 kulüp temsilcisi olmayan kişi vardı. İkitellispor Kulüp Başkanı Abdülselam Ceyhan’ın talebi üzerine salonda yapılan sayım sonucunda da 22 kulüp başkanına karşı 70 kulüp başkanı ve temsilci olmayan gerçek kişiler olduğu ortaya çıktı.  Küçükçekmece spor kulüp başkanlarının çoğunluğu aday olmam gerektiğini belirttiler. Küçükçekmece Kulüpler Birliğinde siyasetin ön planda olmadığı, kulüplerin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik, tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla iyi ilişkiler içinde olacak, adil ve çalışkan bir başkan ihtiyacı olduğundan aday oldum. Kongrede 24 kulüp başkan ve temsilcisi olmasına karşılık seçimi kaybedeceğini anlayan Seymen Gençtürk 81 kulüp başkan veya temsilci olmayan kişileri üye yaparak bundan da haberi olmadığını söyledi. Ayrıca tüzük değişikliği yaparak yönetim kurulu üye sayısını da 32’ye çıkarıldığı için mevcut tüzüğe göre 14 kişiden oluşan yönetim kurulu listemizi 32 kişiye çıkarıp matbaada bastırılıp kongreye de yetişmeyeceğini göz önünde bulundurarak adaylıktan çekildim. Kongrede, hem kulüp başkanı ve temsilci olmayanların 70 kişiyi bulması hem de kulüplerin sadece 1 kişi ile temsil edilmesi kulüp başkanı ve temsilcisi olmayanların kulüplere karşı ezici çoğunluk oluşturmasına neden oldu.” İfadesini kullandı.

Bu haber 282 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN/ HÜSEYİN ÖZCAN

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN/ HÜSEYİN ÖZCAN Teknik direktör Hüseyin Özcan bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin ve spor camiasının Kurban Bayramını kutladı...

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN/ KEREM BECEREN

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN/ KEREM BECEREN Ormanlıspor Kulüp Başkanı Kerem Beceren bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin ve spor camiasının Kurban Bayramı...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi