İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KÜNYE

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


ARDAHAN KIPIRDAYINCA

ARDAHAN KIPIRDAYINCA

Tarih 13 Ocak 2021, 18:26 Editör İskender Kordu

Silivrisporla ilgili yazılarımı takip edenler ortasahadaki durağanlığı, takım savunmasında yaşadığı sıkıntılar ve top sadece ayağına geldiğinde oynamayı düşünen Ardahan Gündoğduyu sık sık eleştirdiğimi bilirler. Muğlaspor maçında da bir yandan gözüm Silivrisporun takım olarak vereceği reaksiyonda bir yandan da Ardahan Gündoğdunun üzerinde oldu.

ARDAHAN KIPIRDAYINCA

Silivrispor’la ilgili yazılarımı takip edenler ortasahadaki durağanlığı, takım savunmasında yaşadığı sıkıntılar ve top sadece ayağına geldiğinde oynamayı düşünen Ardahan Gündoğdu’yu sık sık eleştirdiğimi bilirler. Muğlaspor maçında da bir yandan gözüm Silivrispor’un takım olarak vereceği reaksiyonda bir yandan da Ardahan Gündoğdu’nun üzerinde oldu. Nitekim bu maç çok farklı bir Ardahan Gündoğdu izledik. Sadece top ayağına geldiğinde oynayan bir Ardahan Gündoğdu değil ortasahada takım arkadaşlarının açıklarını kapatan, en çok top çalan, agresif üstelik de perdeyi açan bir Ardahan Gündoğdu izledik sahada. Dolayısıyla önce Ardahan Gündoğdu’yu bugün oynadığı iki kişilik oyun için tebrik ederek başlayalım sözlerimize. Bizim de sahada görmek istediğimiz Ardahan Gündoğdu’yu nihayet bugün izledik beğenerek. Demek ki isteyince, savaşınca, iki kişilik oynayınca, takım arkadaşlarının açıklarını kapatınca daha güzel oluyormuş herşey.

Gelelim Silivrispor’un Muğlaspor performansına. Maçtan önce yazdığım ‘Silivrispor nasıl kurtulur?’ makalede de belirtiğim gibi bu takımı bu noktaya getiren Sertan Güriz yine doğruları bularak, yanlışlarını analiz ederek yine doğru yolu bulacaktır. Nitekim de bu yolda bugün ilk adımı attı Muğla önünde. Silivrispor belki 90 dakika boyunca mükemmel bir oyun ortaya koymadı ama mükemmel mücadele ettiğini söyleyebiliriz. Üstelik Muğlaspor’un daha doğru bir oyun planıyla oynadığını da kenara yazalım. Silivrispor Muğlaspor’u mücadelesiyle bozdu. Sezon başından beri en çok eleştirdiğim Ardahan Gündoğdu bugün iki kişilik mücadele edince Silivrispor da sahada 10 kişi değil 12 kişi oynadı adeta. Daha önce takımı bir kişi eksik oynatan Ardahan Gündoğdu bugün takımı bir kişi fazla oynattı. Takım halinde bütün topların arkasına geçen, ortasahada top rakibe geçtiğinde toplu halde savunma pozisyonuna geçen Silivrispor ancak bu şekilde kazanabilirdi Muğlaspor önünde. Nitekim çok koşarak, yardımlaşarak, hem kendi kalesi önünde savunma yaparken hem de rakip kale önünde gol ararken aynı coşkuyu gördük Silivrispor’da. Son dakikaya kadar tekmeye kafa koyan, yüreğini sahaya koyan bir futbolcu topluluğu izledik Silivri Stadı’nda. Muğlaspor’u da tertemiz bir futbol oynamaya, oyun anlayışını sahaya en iyi şekilde yansıtmaya çalıştığı için kutlamalıyız. Maç boyunca en ufak bir çirkinlik yapmadan oynadılar Silivrispor önünde. Onlar için de gelecek haftalar umut verici. Bu oyunlarını sürdürürlerse kesinlikle ligden düşmeyeceklerdir. Kısacası Silivrispor’un mücadelesini, Muğlaspor’un  da pozitif futbolunu beğendiğimi söyleyebilirim.

Sertan Güriz bundan sonra bu mücadeleye oyun aklını da koyduğunda kolay kolay yenilmeyen bir Silvirispor izleyeceğimizi düşünüyorum. Ardahan Gündoğdu kardeşime de hakemin görmediği yerlerde daha dikkatli olmasını tavsiye edeceğim. Bugün mücadelesinden dolayı kendisini tebrik ediyorum fakat sarı kartı olmasına rağmen kendini attırmak için gösterdiği işleri bırakması lazım. Bu saatten sonra oynadığı pozisyonun önemini bilerek hareket etmeli, takımına her zaman yardımcı olmaya devam etmeli. Formasını giydiği sürece kendisini attırmak için değil sahada kalmak, takıma faydalı olmak için harcamalı enerjisini.  

Bu haber 8598 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Köşe Yazıları

ÇATALCASPOR HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL/ İSKENDER KORDU YAZIYOR

ÇATALCASPOR HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL/ İSKENDER KORDU YAZIYOR Çatalcaspor için işler hiç de iyi gitmiyor. Aslında eldeki mevcut kadro ligde sadece bir galibiyet alacak kadar köt...

MEHMET AYDINA DİKKAT/ İSKENDER KORDU YAZIYOR

MEHMET AYDINA DİKKAT/ İSKENDER KORDU YAZIYOR Silivrisporu izlerken her zaman gözüme çarpan futbolcu bu sene: Mehmet Aydın. Ortasahada bitmek tükenmek bilmeyen e...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi